"Hukuk devleti askıda, demokrasi komada, iç ve dış barış ağır tehdit altında"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte durum değerlendirmesi yapan ve basına kapalı oturumda görüş alışverişinde bulunan CHP'nin ağır topları, kurmayları, eski bakan, milletvekili ve yöneticileri kararlarını sonuç bildirgesi ile açıkladılar.

CHP'li eski bakanlardan Ali Topuz tarafından açıklanan sonuç bildirgesi şöyle ;

"Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin en derin bunalımı içindedir;
Hukuk devleti askıda Demokrasi komada İç ve Dış barış ağır tehdit altındadır.
AKP hükümeti ve onun başı ülkemizin uçurumun kenarına gelmesinin baş sorumlusudur.
CHP, Cumhuriyet ve demokrasinin kurucu iradesi olarak, tarihi sorumluluğunun bilincindedir. Her CHP'linin ülke çıkarlarını, parti çıkarları ve kişisel yararların üstünde tuttuğu bilinmelidir.

CHP'liler böyle bir düşünce yapısında ve görev bilincindedir.
Halk oyuyla seçilecek ilk Cumhurbaşkanı, Cumhur'un farklı renklerini barındıran bir toplumsal uzlaşma ürünü olmalıdır.
Ancak böyle bir seçim Türkiye'nin ufkunu genişletecektir.
Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu dünya çapında saygın bir bilim insanıdır. Aydın kimlikli, reformcu ve demokrat bir yönetici olarak büyük bir uluslararası kuruluşu yönetme yeteneğini kanıtlamıştır.

Sayın İhsanoğlu'nun salt ülke barışına değil, bölge ve dünya barışına da hizmet edecek saygınlığa ve  vizyona sahip olduğu kuşkusuzdur.
Büyük uzlaşının adayı, Ekmeleddin İhsanoğlu Edirne'den Ardahan'a kadar, büyük bir kardeşlik projesini halkımıza sunmuştur. Birikimi ve üstün ahlaki değerlere bağlılığı ile Cumhurbaşkanlığı makamına yakışmaktadır.

CHP'de uzun yıllar emek vermiş görev yapmış Parti meclisi ve Yüksek Disiplin kurulu üyeleri, eski İl başkanları ve eski parlamenterleri olarak; Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun yanında olduğumuzu, kampanyaya katkı vereceğimizi  kamuoyu'nun bilgisine saygı ile sunarız."

    Pazartesi, 14 Temmuz 2014 11:04

Bağlantılı Konular