Tanrıkulu: "Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasını Haliç Kongre Merkezi'nden yürüteceği doğru mudur?"

Sezgin Tanrıkulu İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya sordu: "Ayrıca Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen AKP'li bürokrat ve siyasetçilerin nişan, düğün ve davet organizasyonları ile AKP ye yakın firmaların fuar ve kongre organizasyonlarından ücret alınmadığı bedava olarak AKP'li bürokrat ve siyasetçilere tahsis edildiği iddiası doğru mudur?"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun yazılı soru önergesi şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Sayın Efkan Ala tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Dr. Sezgin TANRIKULU
CHP İstanbul Milletvekili

1- AKP Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasını Haliç Kongre Merkezi'nden yürüteceği doğru mudur?
2- Mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi ne ait olan ve Haliç Kongre Merkezi işletmeleri A.Ş. tarafından işletilen Haliç Kongre Merkezi'nin Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim üssü olarak kullanılması için ödenen veya ödenecek kiralama bedeli ne kadardır?
3- İstanbul Büyükşehir belediyesi sonuçta kamuya ait olan Haliç Kongre Merkezi'ni Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası için bedelsiz olarak mı Recep Tayyip Erdoğan'a tahsis etmiştir?
4- Haliç Kongre Merkezi'nin Temmuz 2014 itibarıyla kongre, fuar toplantı amaçlarıyla bir günlük kiralama bedeli ne kadardır?
5- Ayrıca Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen AKP'li bürokrat ve siyasetçilerin nişan, düğün ve davet organizasyonları ile AKP ye yakın firmaların fuar ve kongre organizasyonlarından ücret alınmadığı bedava olarak AKP'li bürokrat ve siyasetçilere tahsis edildiği iddiası doğru mudur?
6- Son 5 yılda Haliç Kongre Merkezi'nin, ücret alınmadan bedava tahsis edildiği AKP'li bürokrat ve siyasetçiler ile AKP'ye yakın şirketler hangileridir?
7- Haliç Kongre Merkezi'nin, ücret alınmadan AKP'li bürokrat ve siyasetçiler ile AKP'ye yakın şirketlere bedava tahsis edilmesi sonucu kamunun son 5 yılda uğratıldığı zararın toplam tutarı ne kadardır?"

    Salı, 15 Temmuz 2014 11:11

Bağlantılı Konular