Ağbaba: "Nerede cana, ülkemize, hukuka saldırı varsa CHP orada ve mazlumun yanında"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP Milletvekilleri Muharrem Işık, Gökhan Günaydın, Hüseyin Aygün, Aykut Erdoğdu, Şevki Kulkuloğlu, İdris Yıldız ve İlhan Cihaner Eskişehir'de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın Kayseri'de görülen davasını izledi.

Gezi Parkı eylemleri sürecinde Eskişehir'de darbedilerek öldürülen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın davasını CHP milletvekillerinin yanısıra Türkiye Barolar Birliği'ni (TBB) temsilen Avukat Erol Aras'da izledi ve "Eskişehir'deki avukatlar bastırmasa bu cinayet dosyasının tüm delilleri yok edilecekmiş. Yüzde 99'u yok edilmiş, yüzde 1'inden gerçek ortaya çıktı" dedi.

Anne Emel Korkmaz ise duruşmanın sona erdiğini, bir gelişme yaşanmadığını söyledi.
Sanık avukatlarına tepki gösteren Korkmaz, "En çok canımı yakan o katilleri nasıl savunuyorlar. 13 aydır acılar içindeyim. Yüreğim yandı, hiçbir şekilde kimseye bu acıdan dilemedim. Bugün diliyorum ama. Eğer inanarak savunuyorlarsa Allah onlara aynısını yaşatsın" dedi. Baba Şahap Korkmaz da bir sonuç alamadıklarını, önümüzdeki duruşmalarda olumlu gelişmeler olmasını beklediklerini ifade etti.

CHP Heyeti adına konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise "Nerede zulüm hukuksuzluk haksızlık, cana kast ve işkence varsa biz hep orada olduk, olmaya da devam edeceğiz. Çünkü biz CHP'yiz" dedi.

    Pazartesi, 14 Temmuz 2014 10:20

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica