Çıray: "Adil olmayan bir seçim daha yaşayacağız"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, "Başbakan Erdoğan bugünlerde de hiçbirimizin tasvip etmediği İsrail'in Gazze'ye saldırısını diline dolayıp Filistin devletinden nişan alan tek Türk olan Ekmel Bey'e saldırıyor, "Yetti gari" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray'ın açıklaması şöyle;
"Türkiye'nin bir aşiret devleti  olmadığını, dış politikasını önce kendi çıkarlarına, sonra başta BM ve NATO olmak üzere yıllardır içinde bulunduğu ittifaklarla aldığı ortak kararlara göre belirlediğini ifade eden Çıray, "Ne yazık ki Erdoğan'ın dış politikası El Kaide ve vahşi IŞİD'çi teröristlere eğitim ve silah vererek onların katliamlar yapmasına destek olacak kadar rezil bir dış politikadır. Bu rezil stratejik şarlatanlık siyaseti Reyhanlı'da, Suriye'de, Irak'ta katliamlara ve bebek ölümlerine neden olmuştur" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Aytun Çıray, Başbakan Erdoğan'ın Suriye ve Irak'ın böldüğünü, başta Kıbrıs ve Ortadoğu'daki çıkarlarımız olmak üzere tüm milli davalarımızı Cumhurbaşkanlığı makamı ile takas etmeye hazır olduğunu iddia eden Çıray, sözlerine şöyle devam etti "Bu zat bugünlerde de hiçbirimizin tasvip etmediği İsrail'in Gazze'ye saldırısını diline dolayıp Filistin devletinden nişan alan tek Türk olan Ekmel Bey'e saldırıyor. Sözlerini çarpıtıp "Nasıl tarafsız kalırsınız?"
diyor.

Bakın kendisi ne yapmış?

Tarih: 23 Mart 2013
"Nisan'da Gazze'ye gideceğim."

Tarih: 14 Nisan 2013
"Tarih kesinleşti mayıs sonu gibi Gazze'ye gideceğim."

Tarih: 21 Nisan 2013
"ABD Dışişleri Bakanı John Kerry: "Erdoğan'a 'Gazze'ye gitme' dedim."

Tarih: 14 Mayıs 2013.
"Erdoğan: "Kerry'nin demeci hiç şık değil, Haziran'da Gazze'ye gideceğim."
Son açıklamasının ardından iki Haziran geçti bizimkinden tık yok.

Dinime küfreden Müslüman olsa, der atalarımız.
İnsanda biraz olsun utanma olur. Diyen Çıray, yakın gelecekte yaptığı yolsuzluklar nedeni ile Yüce Divan'da yargılanacağını iddia ettiği Başbakan'ın, aynı zamanda insanlık suçları nedeni ile de yargılanması gerektiğini söyledi ve bu şekilde Türk milletini utançtan kurtaracaklarını ifade etti.

Çıray müttefiklerimize de şöyle seslendi: "Ortak değerlerimizi ve en az sizin kadar demokrasiyi hak ettiğimizi unutmayın. Kısa vadede çıkarlarınız bir zorba ile işbirliğini gerektirebilir, ancak orta ve uzun vadede Türk milletinin düşmanlığını kazanmak istemezsiniz."

"Adil olmayan bir seçim daha yaşayacağız" diyen Aytun Çıray sözlerini şöyle sürdürdü: "Büyük çoğunluğun Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun karşısında devlet, hükümet ve havuz medyası var. Daha da önemlisi "inkâr et ve suçla" çamur siyasetini çok iyi bilen ve hiçbir değer ölçüsü olmayan biri var. Ancak bütün bu olumsuzluklara karşı Sayın İhsanoğlu'nun halk desteği hızla yükseliyor. Milletimiz onu tanıdıkça seviyor."

Sistemi bir kuvvetler birliği şeklinde kendinde toplayıp bir kötülük  Voltranı yaratmak isteyen bir habaset fenomeni ile karşı karşıya olduğumuzu ifade eden Çıray, "İyilikle kötülük arasındaki bu savaşı iyiliğin zaferiyle noktalandırmaya mecburuz. Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'nun kazanması iyiliğin zaferi olacaktır" diye konuştu.
CHP Genel Başkan Yardımcısı, Huzur ve güvenliğimizi bozan, birliğimizi ve bütünlüğümüzü tehdit eden, kutuplaştırıcı bir zorbanın bir daha seçilmemesi gerektiğini ve Türkiye'nin birliğini ve beraberliğini, huzur ve refahını isteyenlerin bu nedenle de Ekmel Bey'in yanında yer alacağını sözlerine ekledi.

Ekmeleddin İhsanoğlu'nu beğenmeyip sandığa gitmeyecek olanlar ise ileriki yıllarda, torunlarına, Türkiye'nin parçalanmasına nasıl seyirci kaldıklarını anlatmak zorunda kalacaklarını sözlerine ekleyen Çıray, "Anayasa'da Cumhurbaşkanı'nın görev ve yetkileri açık olarak yazılmıştır. Ancak Tayyip Erdoğan meclis de ben olacağım, hakim de ben olacağım, yazı işleri müdürü de de ben olacağım demektedir. Bu onun daha da azgınlaşacağını gösteriyor" dedikten sonra basın toplantısını şöyle tamamladı:

"Üstelik Tayyip Erdoğan Çankaya'ya çıkmak için her şeyi yapmaya, uluslararası alanda her tavizi vermeye hazırdır.  Cumhurbaşkanı olabilmek için teröristbaşı ile kirli ittifak pazarlıkları yapmaktadır. Erdoğan, Sayın İhsanoğlu'na karşı emrindeki devlet güçleri yanında bölücülerle bir şer cephesi kurmuştur.
Bu cephe Tayyip Erdoğan ve PKK cephesidir. Bu mübarek Ramazan ayında bu şer cephesine destek vermek haramdır. 864 rakımlı tepe suçluların ve bölücülerin sığınağı değildir.  Bu bölücü zorbalar ittifakının Çankaya'ya çıkmasına izin vermeyeceğiz. Onun iç karartıcı çamur siyasetinden bıktık. Huzurlu bir Türkiye'de zengin ve mutlu bir şekilde yaşamak istiyoruz.

Ve Yetti gari, diyerek Ege'den sesleniyoruz:

Sevgi ekmek, saygı ekmek, birlik ekmek" için Ekmeleddin İhsanoğlu diyoruz."
diyerek konuşmasını tamamlayan Çıray Cumhurbaşkanı Adayı İhsanoğlu'nun  çok hızlı bir yükseliş trendi yakaladığını belirtti.

    Pazartesi, 14 Temmuz 2014 15:45

Bağlantılı Konular