"AKP iktidarında havuz medyası ekranları bilgiden, kültürden ve etikten yoksun kişilerle dolduruldu"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Emel Yıldırım Başbakan'a çalışan başarısız, yeteneksiz havuz medyasının CHP’li olmayanları CHP’li gibi göstererek her türlü ahlaki ve mesleki kuralları ayaklar altına aldığını ve saldırganlık üstüne saldırganlık yaptığını söyledi.

Savcı Sayan'ın  03.05.2012 tarihli MYK Kararıyla CHP'den atıldığını, bu nedenle  CHP adına açıklama yapma yetkisi ve hakkı bulunmadığını belirten Yıldırım yazılı bir açıklama yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Emel Yıldırım'ın yazılı açıklaması şöyle:

"Darbe dönemlerinden daha ağır gazeteci kıyımının yaşandığı AKP iktidarında, yıllarını mesleklerine adamış gazeteci arkadaşlarımız işlerinden atılmış, gazetecilik yapma alanları kendilerine kapatılmıştır. Medyada çok az sayıda gerçek anlamda gazeteci baskılar altında mesleklerini yapma gayreti içindedirler. Buna karşılık çokları oluşturan havuz medyası çalışanları asla o az sayıdaki gazetecinin ağırlığını yaratamamaktadır.

İşte bu yüzden havuz medyası patronu Erdoğan hala "Size verdiğimiz bütün imkanlara rağmen ana akım medyanın yarısı kadar etkin değilsiniz" diye bağırmaktadır. Bilginin ve erdemin, cehalete ve ekrana yapılan yığınaklara galip gelmesini bir türlü içine sindirememektedir.

AKP iktidarında havuz medyası ekranları bilgiden, kültürden ve etikten yoksun kişilerle dolduruldu. Kendilerine gazeteci, yorumcu, siyasetçi gibi sıfatlar veren, kıymetleri kendilerinden menkul bir takım kişiler gerçek dışı haber ve yorumlarıyla kamuoyunu etkileme çabası içindeler. Tek amaçları, Erdoğan'a övgüler dizmek, CHP'yi ise yalan söylemek pahasına da olsa sonuna kadar yermek.

Bu amaçla Beyaz TV'de düzenli olarak ekrana çıkartılan kişilerden biri de Savcı Sayan'dır. En seviyesiz ve basit ifadelerle CHP'ye saldırma misyonu üstlenmiş olan Savcı Sayan'ın unvanı olarak da CHP Eski Parti Meclisi Üyesi kullanılmaktadır.

Savcı Sayan 03.05.2012 tarihli MYK Kararıyla partiden çıkarılmıştır. CHP adına açıklama yapma yetkisi ve hakkı yoktur. Partimizle ilişiği kesilmiştir.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarım"

    Pazartesi, 14 Temmuz 2014 15:15

Bağlantılı Konular