CHP'nin miting programı belli oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı seçim miting programı 17 Temmuz'da İstanbul Beylikdüzü mitingi ile başlayacak ve 9 Ağustos’da Kadıköy mitingi ile sona erecek.

CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun CHP'li belediyelerin iftar ve sahur etkinliklerine de katılarak halkla bütünleşeceğini söyledi.

CHP Genel Sekreteri Tekin, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun 17 Temmuz'da İstanbul Beylikdüzü mitingi ile sahaya ineceğini açıkladı.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel BaşkanYardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ile yaptıkları ortak açıklamada Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı seçiminde yapacağı mitingler hakkında bilgi verdi.

Tekin ve Ağbaba, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun 9 Ağustos tarihine kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Tekirdağ, Antalya, Amasya, Eskişehir, Manisa, Malatya, Tokat, Giresun Mersin ve Hatay'ın da bulunduğu illerde miting düzenleyeceğini, mitinglerin şölen şeklinde geçmesinin planlandığını söyledi.  Genel Başkanın yapacağı mitinglerle ilgili CHP örgütleri ve partili belediye başkanlarının  gerekli her türlü  çalışmayı yapacağını belirten Tekin ve Ağbaba, mitinglerin iftar sonrasında gerçekleştirileceğini, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun CHP'li belediyelerin iftar ve sahur etkinliklerine de katılacağını, bu etkinliklerde konserler ve gösterilerin de olacağını bildirdi.

Tekin ve Ağbaba Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun 17 Temmuz'da İstanbul Beylikdüzü'nde başlatacağı mitingin 9 Kasımda İstanbul Kadıköy mitingi ile tamamlanacağını ifade etti.

Gürsel Tekin ve Veli Ağbaba yaptığı ortak açıklamada şöyle dendi:
"Cumhurbaşkanlığı seçimi, Türkiye'nin içeride  ve dışarıdaki sorunların üstesinden gelmesi gereken önemli bir süreç. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili cesur davranıp uzlaşma kültürünün mimarı olmuştur. CHP'nin böyle önemli bir konu karşısında duyarsız davranması düşünülemez. CHP'ye düşen, uzlaşma kültürünün mimarı olmaktı. CHP'de bunu yerine getirdi. Kaygılar, eleştiriler, tartışmalar olabilir, bunlar çok doğaldır. Ancak, şuna inanı;, kaygı taşıyan insanların, Kılıçdaroğlu'na ve CHP'ye güvensinler. CHP'nin, bugün farklı siyasi partilerle Türkiye kamuoyuna Cumhurbaşkanı Adayı olarak sunmuş olduğu Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu ile inşallah 10 Ağustos'ta, ilk turda tarihi bir zaferi ilan edeceğiz. Bundan asla şüphemiz yoktur. Tüm yurttaşlarımızı şölen havasında geçecek olan mitinglerimize davet ediyoruz."

    Cuma, 11 Temmuz 2014 12:33

Bağlantılı Konular