“Tayyip bey, kendini kandırma, kendini zorlama. Bu milletin sabrını taşırdın artık"

CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç Genel Başkan kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığı’nda TBMM’de toplanan CHP MYK çalışmalarını sürdürürken basın toplantısı düzenledi ve Başbakan Erdoğan’ın, Gezi Parkı olaylarında göstericilere müdahale emrini kendisinin verdiğini açıkladığını  belirterek, Erdoğan’ın yakında Uludere’deki bombalama emrini de kendisinin verdiğini itiraf edeceğini söyledi.

Koç görüşlerini açıklarken şöyle dedi:

“Bir tarafta her düşünceden, her inançtan, çağdaş ve demokratik bir Türkiye özlemini dile getiren her yaştan kadınlar, gençler, namuslu, onurlu yurttaşlarımız var. Diğer tarafta yüce dinimizi yalanlarına alet etmekten utanmayan, toplumu parça parça ayırmaya çalışan ne yazık ki bir bölücü var. Bir yanda ay yıldızlı bayrağı göğsünde taşımaktan onur duyan, o fonda Mustafa Kemal Atatürk’ü bayrakla beraber bütünleştirmekten gurur duyan milyonlar var, diğer tarafta ‘bunlar bayrak da yaktılar’ diye yalanın kuyruklusunu söylemekten çekinmeyen, bazı meydanlarda renk renk simgeler dolaştırılırken sesini bile çıkartamayan teslimiyetçi bir Başbakan var.”

Başbakan Erdoğan’ın Beşiktaş Çarşı grubuyla ilgili sözlerini de eleştiren Koç, “Hayat sadece futbol değil, çevre de demokrasi de insan, hayvan hakları da eşitlik de özgürlük de bizim hassasiyetlerimiz” diyen Çarşı grubundan bile terör örgütü çıkarıldığını söyledi. Haluk Koç, şu görüşlere yer verdi:

“Sonuç şu Tayyip  bey, kendini kandırma, kendini zorlama. Bu milletin sabrını taşırdın artık. Yüce Allah ve kutsal dinimizi milleti aldatmak için kullanma. Zalimlik yaparken mağduru oynama huyunu terk et. Şunu bil, anla, hisset veya yakınlarındakiler tarafından sana anlatılmasına imkan sağla; bundan sonraki süreçte sen yoksun kardeşim. Sen çizildin, sen bittin. Bundan sonraki planlarda sen yoksun. Bu özetleyemeye çalıştığım sürecin siyasi sonucu bu, debelenme. Milleti daha da germe. Herkes planını, programını sen olmadan yapıyor. Dikkat et kendi partin içinde bile. Sen bundan sonraki süreçte yoksun, bir mevtasın artık. Hangi dış mihraklar Başbakan. Sen, İslam dünyasına arkadan hançer saplayan adam görevi aldın ve onu yerine getirdin. Sen İsrail ile tiyatro oynadın, ama şu anda siyonizmin en sadık askeri olarak görev yaptırılıyor sana, hangi dış mihraklardan bahsediyorsun, dön fotoğrafına bak. Hiç kendini kandırma.”

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Haluk Koç, “Terör örgütü PKK’nın asayiş kurduğu ve kontroller yaptığı yönündeki” görüntülerin basına yansıdığının hatırlatılması üzerine, “Başbakan sokakta demokrasi, özgürlük isteyenlerle uğraşacağına, komplolar arayacağına, Türkiye’nin başına ne gibi belalar sardı, sarıyor onun ayırdında olsa çok daha faydalı olur” diye konuştu.

Haluk Koç, “AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, büyükelçilerle yaptığı toplantıda camide içki içildiğine ilişkin görüntüleri büyükelçilere izlettiğini söyledi. Ancak büyükelçiler bundan ikna olmadıklarını söylediler. Değerlendirmeniz olacak mı?” sorusuna ise “Egemen Bağış’ın bugüne kadar çizdiği çizgiyi izleyecek olursak, söylediği hiç bir şey konusunda kimseyi ikna edemeyeceği ortada. Kendi görev alanını boşaltmış, twitter kahramanlığıyla uğraşan, siyasi ahlak ve siyasi donanım konusunda bir takım maruziyetleri olan bir sayın bakan. Söyledikleri karşısında alıcı bulamaması da doğal” yanıtını verdi.

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 26 Haziran 2013 13:15

Bağlantılı Konular