Aygün ve Tanal'dan otobüs güzergah değişikliğine karşı çıkan Mamaklıya destek

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ve İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal Ankara'nın Mamak ilçesinden gelen vatandaşlarla birlikte basın toplantısı düzenledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Mamak ilçesindeki otobüs güzergahı değişikliğini eleştiren Tanal şunları söyledi: "Gerek Mamaklılar gerek bizler; güzergah değişikliğine insan hakkı açısından, insanların yararları açısından, toplumsal ulaşımın kolaylıkla sağlanması açısından iyileştirmeye yönelik olmuş olsaydı karşı çıkmazdık. Zaten belediyenin asıl amacı güzergah değişikliği yaparken daha fazla kalabalık ve insanların yararlanabileceği güzergahtan geçmesi gerekirken, son 20 yıldır aynı güzergahtayken herhangi bir gerekçe göstermeksizin adeta kendi elinde bulunan yetkileri kötüye kullanarak kendisine muhalif olan insanları cezalandırma amacına yönelik olarak bu güzergahı değiştirdiği için karşı çıkıyoruz" dedi.

Konuyla ilgili referandum yapılması önerisinde bulunan Tanal, "Gerçekten iyileştirmeye yönelik olsa başımızın tacıdır deriz. Demokrasilerin olmazsa olmazı, siz güzergah değişikliği yapıyorsanız da; buyurun Mamak'a sandık koyalım. Mamak'ta halk güzergah değişikliği istiyor mu istemiyor mu?" şeklinde konuştu.

    Perşembe, 10 Temmuz 2014 15:23

Bağlantılı Konular