TİB MİT'in, MİT Başbakan'ın arka bahçesi

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, TİB'in MİT'in taşeronu olduğunu, MİT'in de Başbakan'ın arka bahçesi haline getirildiğini iddia etti.

Erdal Aksünger, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Türk Telekom'un bir şartname çıkardığını belirterek şöyle dedi:
"Bütün ülkeyi faşist ve diktatörce yönetmeye çalışan Başbakan'ın emriyle bu ülkedeki kime, ne söylediğini takip etmek demektir. Bu da gerçek bir faşist uygulamadır. Bir korku imparatorluğu kurmaktır."
Ülkenin peşkeş çekildiğini savunan Aksünger, "Bütün erişim sağlayıcıları birliği insanların kişisel verilerini alacak ve peşkeş çekecek demektir" dedi.

Ulaştırma Bakanı'nın suç işlediğini ve istifa etmesi gerektiğini iddia eden Aksünger, "İstifa etmezse kendi hakkında gereken bütün girişimleri bu Meclis çatısı altında yapacağız" diye konuştu.

"Bütün insanların bilgilerinin nerelere taşındığını kimse bilmiyor"
15 Ocak’tan bu yana TİB'de ciddi operasyonların yapıldığını belirten Aksünger, şöyle dedi:
"TİB Başkanı geldikten sonra bütün üst düzey ve orta düzey yöneticilerin hepsi askıya alındı, tabiri caizse çaycı yapıldı bir kısmı da. 15 Haziran'da kendilerine göre şüpheli şahıslar, çaycı vaziyetinde görevlerinden alındı. Çok önemli bilgilere sahip daire başkanlarının makinalarına el konuldu. Oralara gelen kişiler MİT'ten gelen kişiler makine başında oturan ve kanunla oturan insanlardan zorla ellerindeki şifreleri almak istediler. Vermeyenleri çaycılıktan da daha öte başka bir operasyona tabi tuttular. Bütün insanların bilgilerinin nerelere taşındığını kimse bilmiyor. Bütün adamlarını TİB’e yerleştirdi Sayın Başbakan ve tayfası. 2 Haziran'da ilginç bir operasyon yapıldı, TİB'e baskın yapıldı, yeniden TİB'deki bütün makinalara el konuldu. Bu makinadaki hangi veriler kimin tarafından nereye taşındı. Bu yapılan operasyonlar yasadışıydı. Bu bilgilerden en basiti ne olabilir, acaba İsviçre bankalarındaki hesaplarla ilgili telefon trafiği var mıydı? Acaba rehine krizleriyle ilgili yapılan konuşmalar nelerdi ve kim tutuyordu bunun hepsini. Bir hafta boyunca TİB çalışamaz hale getirildi. Türk Telekom eşittir TİB olmuştur. TİB, MİT'in taşeronudur. MİT, Başbakan'ın arka bahçesi haline getirilmiştir."

"Hem emniyet hem de maliye ortak çalışmayla kendilerine göre muhalif olanların üzerine gidecek"
Bir soru üzerine Aksünger, "Duyduğum bir konu var, bütün illere gönderilen, bunun adına biraz da paralel yapı olarak koydukları kişilere karşı ve şirketlerine karşı bir operasyon girişimi olarak ve bunun genelgelerini gönderdiklerini biliyorum. Gizli şekilde valiliklere gönderilen ve oradaki Maliye'ye gönderilen bir şey. Bu ortak yapılan bir operasyon. Bununla birlikte muhalif olan herkesin üzerine gidebilme yetkisini kendine göre kendi iç bünyesinde almaya çalışan bir diktatörlük bir faşist uygulamadır bu. Söylediğiniz şey aslında gizli, saklı zaten yapılıyordu. Bu saatten sonra hem Emniyet hem de Maliye ortak çalışmayla kendilerine göre muhalif olanların üzerine gidileceğini ben de görüyorum" dedi.

Haber: Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 09 Temmuz 2014 14:11

Bağlantılı Konular