"Engelsiz yaşam hakkını savunuyoruz, engelsiz kentler için daha fazla çalışacağız"

TOHAD (Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi ortaklığıyla hazırlanmış Engelli Hakları İzleme Grubu Projesi hakkında bilgi vermek üzere, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'yı ziyaret eden dernek yöneticileri; Proje hakkında bilgi verdikten sonra hazırlamış oldukları "Cumhuriyet Halk Partisi’nin Seçim Kazandığı Yerel Yönetimlerin Erişilebilirlik Bakımından Değerlendirme" Raporunu Ağbaba'ya sundular.

Ağbaba: Kentlerimiz engelli yurttaşlarımız için yaşanır hale gelecek

Hazırlanan raporu inceleyen Ağbaba, CHP olarak rapordan faydalanacaklarını ve engelsiz kentler için çalışmaya, CHP'nin yönetiminde olan kentleri engelli yurttaşlar için daha fazla yaşanır hale getireceklerini söyledi.

Engelli yurttaşların karşı karşıya kaldığı sorunları TBMM gündemine birçok kez taşıdıklarını ifade eden Ağbaba, bu konuda ülke çapında bütünlüklü bir eylem planı hazırlanması gerektiğinin altını çizdi. Kendisine sunulan Raporda özellikle CHP'li Belediyeler ile ilgili olan noktalara süratle eğileceklerini söyleyen Ağbaba, CHP'nin yönetiminde olan kentlerde engelli yurttaşlar için birçok faaliyetin, projenin ve altyapı çalışmalarının yürütüldüğünü belirtti. Ağbaba, varolan durumun yeterli olmadığını ve daha fazla çalışacaklarını ve kentleri engelli dostu haline getireceklerini söyledi.

    Cuma, 04 Temmuz 2014 16:40

Bağlantılı Konular