Koç: Küçük ihtirasların üzerine çıkılmalı

CHP sözcüsü Haluk Koç TBMM'de basın açıklaması düzenledi. Recep Tayyip Erdoğan'ın toplumu kutuplaştırarak oy almaya çalıştığını söyleyen Koç, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun özelliklerine dikkat çekti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "Delikanlıydın sen değil mi, merttin, racon kesmesini de iyi biliyorsun, lafını da esirgemezsin hani değil mi, mertsen, gel eşit koşullarda seçime gir" derken, "Ortada açıklanamayan bir servet var. Resmi Gazete mükerrer sayı basmak zorunda kalır serveti açıklamak için, hangi birini nasıl açıklayacak" dedi.

Parti içerisindeki eleştirilere değinen Haluk Koç, partiye kenetlenme çağrısı yaptı. Siyasi duyarlılıkları farklı farklı olan kesimlerin buluşması gerektiğini vurgulayan Koç, "Küçük ihtirasların üzerine çıkmak durumundayız. Süreç ilerledikçe bu anlayışın bütün arkadaşlarımızca anlaşılacağına eminiz" dedi.

Kuzey Irak'ta yaşanan sürece dikkat çeken Haluk Koç, Barzani'nin referandumla ayrılma kararını hatırlattı. Koç, Cemil Çiçek ve İsrail'in sözlerinin ortaklağına dikkat çekti.

Rehinelerde danışıklı döğüş var
AKP'nin kullanamayacağı hiçbir şey yok diyen Koç, "Rehineler konusunda bir danışıklı döğüş olduğunu düşünüyoruz. Telefonla konuşuluyor, hastalananlara özel doktor gönderiliyor. Evet seçim şovu için o rehineler bekletiliyor. Bunlar herşeyi kullanır" dedi.

 

Haber: Gerçek Gündem

    Perşembe, 03 Temmuz 2014 12:36

Bağlantılı Konular