"21 sene önce Madımak'ı yakanlar bugün IŞİD terörünü besleyenlerle, onların uzantılarıdır"

"Suriye'yi kan gölüne çeviren zihniyeti kazıyın, altından Madımak'ı yakanların uzantıları çıkacaktır" diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Madımak katliamının 21. yılı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın açıklaması şöyle ;

"Bu ülkenin aydın insanları yakılalı tam 21 sene oldu. 2 Temmuz 1993'te 33 aydınımız devletin gözetimi ve bilgisi dâhilinde canlı canlı yakıldılar. 21 sene boyunca o aydınlık insanların sesleri kulaklarımızdan silinmedi. 21 yıldır sönmeyen Madımak ateşin yarattığı acıyı unutmayacağız ve unutturmayacağız. Daha önceki yürek yakan, can alan katliamlarla da hesaplaşamayan devlet, her ne hikmetse bu katliamın baş sorumlusu olarak gösterilen kişiyi bile Sivas'ta olmasına rağmen bulamadı ve yargı önüne çıkaramadı.

Bugün, IŞİD'i destekleyenler, 21 sene önce Madımak'ı yakan ve sonra katliamın üstünü örten zihniyetin uzantısıdır.

Aynı kafa, Gezi Direnişi'ni Alevi Ayaklanması diye yaftalamaya kalkmış, Eskişehir'in karanlık bir sokağında Ali İsmail’i döve döve öldürmüş, Okmeydanı cemevinde Uğur'u vurmuştur. Tüm bunlar ortadayken, "Alevi Açılımı" diye utanmadan ülkenin gündemini bulandıranlar, geçmiş ile yüzleşmeden samimiyetlerini ispat edemezler.

Madımak'ın faili meçhul değil, meşhurdur. Katliamın sorumlularını savunan avukatlar, yıllar içinde bugün ülkeyi yöneten partinin Belediye başkanı, Parti yöneticisi, milletvekili olmuşlardır.

Yıllar içinde bu katliamcı zihniyetin nereden nereye evrildiğini görmek isteyenler, bugün çok uzağa değil, IŞİD'i destekleyenlere IŞİD'e tır gönderen zihniyet ile onların uzantılarıyla takipçilerine baksınlar. Göreceklerdir ki, Suriye'yi kan gölüne çeviren zihniyet kazındıkça altından Madımak'ı yakanların uzantıları, takipçileri çıkacaktır"

    Çarşamba, 02 Temmuz 2014 18:05

Bağlantılı Konular