"Ücretsiz internet erişimi sağlanması için çalışmalar başlamış mıdır?"

Sezgin Tanrıkulu'nın soru önergesi şöyle:

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalan öğrencilerin ücretsiz, hızlı ve kesintisiz internet erişimini sağlamak için hazırlanan “Yurdum Evim, Ücretsiz İnternetim” tanıtım toplantısına katıldığınızda, gençler için yapılan hizmetleri anlatıp, gençlere tavsiyelerde bulunmuştunuz. Çok ciddi bir yatırımın kısa sürede yapıldığının altını çizip “Bu proje ile Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı 310 bin gencimiz odaları ile dünyaya çok farklı bakacaklar. Dünya ile farklı bir iletişim içinde olacaklar. Gençlerimiz binalarında ücretsiz internet erişimine kavuşmuş oluyorlar” demiştiniz.

Bu bağlamda;

1. Yurt binalarında kalan öğrencilere ücretsiz internet erişimi sağlanması için çalışmalar başlamış mıdır? Başladı ise çalışmalar hangi aşamadadır?
2. Ailelerinin yanından ayrılarak eğitimlerine devam etmek üzere başka şehirlere giden öğrencilerin kalması için şu anda mevcut olan “Yurt” sayısı illere göre nedir? Bu sayı yeterli midir? Yeterli değilse imkanların geliştirilmesi yönünde çalışmalar yapılacak mıdır?
3. Yurtlarda uygulanan giriş çıkış saatleri ile ilgili bir düzenleme yapılacak mıdır?
4. Yurt odalarında öğrencilerin daha rahat yaşamaları için, oda sistemlerinde bir düzenleyici çalışma yapılacak mıdır?

    Pazar, 23 Haziran 2013 18:52

Bağlantılı Konular