Acar: “AK-RTÜK ve AK-YÖK’ten davacıyım”

Antalya Milletvekili Gürkut Acar düzenlediği basın toplantısında; RTÜK ve YÖK hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirterek, “Uygulamaları ve icraatlarıyla iktidara göbekten bağımlı hale geldiği görülen AK-RTÜK ve AK-YÖK’ten davacıyım” dedi.

“Artık Türkiye’de haber vermek suç haline getirilmiştir” diyen Antalya Milletvekili Acar şunları söyledi: “Olayların başladığı saatlerde olanı biteni, yani gerçeği ekranlarına taşıyan Halk TV, Ulusal Kanal, Cem TV ve Em TV AK-RTÜK tarafından cezalandırıldı. Vatandaşın haber verdiği için baş tacı yaptığı kanallara, RTÜK ceza kesiyor. Bunun nedeni RTÜK’ün bağımsızlığını ve tarafsızlığını kaybetmiş olmasıdır. RTÜK üyelerinin görevini kötüye kullanmasıdır.”

RTÜK’ün, TRT’nin provokatörlüğünü görmezden geldiğini belirten Acar, ” RTÜK şiddeti özendiriyor diye bu kanalları cezalandırırken, TRT’nin aynı günlerde “Türk Bayrağı Yaktılar”, “Camiye saldırdılar” haberlerini görmezden geliyor. Asıl şiddeti özendirmek budur. RTÜK haber verenlere değil, provokasyon içerikli haberler yapan TRT’ye baksın” dedi.

Zincir marketler gibi yandaş vakıflara vakıf üniversiteleri kurduruluyor
YÖK hakkında da suç duyurusunda bulunacağını belirten Acar, “Zincir marketler gibi yandaş vakıflara vakıf üniversiteleri kurduruluyor. 2008 yılından beri Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı, Antalya Üniversitesi’nin kurulması için uğraşıyor. 5 yıldır sonuca ulaşamadı. YÖK üyelerinin siyasi gerekçelerle görevini kötüye kullandığını düşünüyorum” diye konuştu.

“Uygulamaları ve icraatlarıyla iktidara göbekten bağımlı hale geldiği görülen AK-RTÜK ve AK-YÖK’ten davacıyım” diyen Gürkut Acar, RTÜK ve YÖK hakkında “görevi kötüye kullanma” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunacağını ve davanın takipçisi olacağını sözlerine ekledi.

Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Acar; Başbakan’ın, Gezi olayları ile ilgili “Polis kahramanlık destanı yazmıştır” sözleri ve CHP’nin mezhep gerilimi yaratmak istediğine ilişkin söylemlerinin sorulması üzerine “AKP, Anayasa Mahkemesi tarafından “laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmak” suçundan sabıkalı bir partidir ve kesinleşmiş mahkeme kararı vardır. Her mezhebe eşit olması gereken böyle bir partinin CHP ile ilgili sözleri yalandır, tezvirattır” cevabını verdi.

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 24 Haziran 2013 16:04

Bağlantılı Konular