Kılıçdaroğlu, TÜRK-İŞ ziyaretinde, Yalova Belediye Başkanı seçilen Vefa Salman'ı kutladı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu TÜRK-İŞ'i ziyaretinde, "Onurlu bir duruş sergilediler" dediği Yalovalılar ile, Belediye Başkanı seçilen Salman'ı kutladı, "O herkesin Başkanı olacak, herkese hizmet edecek" dedi.

"Başkanı biz seçtik, elimizden almayın" diyen Yalovalıların demokratik tavır sergilediklerini ve  verdikleri sözün arkasında durduklarını belirten Kılıçdaroğlu, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ile birlikte düzenledikleri basın toplantısında Yalova seçimiyle ilgili soruları  şöyle yanıtladı:

"Yapılan seçimlerin sağlıklı sonuçlanması önemli. Bu vesileyle sandık başına giden, oy kullanan, siyasi tercihini oy sandığında şekillendiren bütün yurttaşlarıma teşekkür ediyorum.

Hangi partiden olursa olsun demokrasiyi böyle güzelleştireceğiz. Sandığa gideceğiz, güven içinde oyumuzu kullanacağız ve sonuçları da anlayışla karşılayacağız.

Yalova konusunda çok ciddi baskılar vardı. Ama belediye başkan adayımız gerçekten toplumun her kesimini kucaklıyordu. Bu vesileyle ben bütün Yalovalılara teşekkür etmek isterim. Onurlu bir duruş sergilediler. Belediye başkanımızda seçildikten sonra sadece Cumhuriyet Halk Partililerin belediye başkanı değil, bütün Yalovalılara hizmet sunacak. Hiçbir ayrım yapmadan bütün Yalova'yı kucaklayacak. Göreceksiniz çok kısa bir süre içerisinde Yalova gerçekten de o bölgenin marka kentlerinden birisi haline gelecektir. Ben belediye başkanımıza da, Yalovalılara da gerçekten gösterdikleri çaba için teşekkür ediyorum.

Yalova seçimleri iki eksenli yürüdü. AKP ile CHP arasında geçen bir yarıştı. Daha önce zaten biz kazanmıştık Yalova'yı. AKP'nin itirazı üzerine YSK iptal etti.

Yalovalılar verdikleri sözün arkasında durdular. Yalovalılar bir kişiyi belediye başkanı seçtiler, o mazbatasını aldı, çalışmasına başladı sonra,  Ankara’dan seçim iptal edildi ve Yalovalı da haklı olarak onurlu bir duruş sergiledi.

Ben bir belediye başkan adayını seçtim zaten, belediye başkanlığı koltuğuna oturttum, mazbatasını da aldı. Şimdi onu bizim elimizden almayın diye bir tepki gösterdi. Bu kez fark biraz daha yüksek oldu. Başkan herkesin Başkanı olacak, herkese hizmet edecek"

    Pazartesi, 02 Haziran 2014 13:20

Bağlantılı Konular