Kılıçdaroğlu, 1 Haziran'da tekrarlanacak seçim öncesi Yalova'da konuştu

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Yalova'da, "Yalovalılara güveniyorum. Yalova'ya inanıyorum, inadına inadına sandığa gideceğiz, Vefa başkanı tekrar Yalova'ya başkan seçeceğiz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Haziran'da Yalova'da yapılacak seçimle ilgili olarak Yalova İl Başkanlığınca Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe katıldı ve yağmur altında konuştu.

Seçimi CHP adayı Vefa Salman'ın kazanacağına inandıklarını belirten Kılıçdaroğlu, "Siz seçimi yaptınız, belediye başkanınızı seçtiniz. Koltuğuna oturdu, mazbatasını aldı. Ankara'daki beyler dedi ki "Hayır, o belediye başkanı değil." Seçim yenilensin. Peki yenilensin Yalovalı oyuna da başkanına da sahip çıkacaktır. Yalova'ya inanıyorum, Yalovalılara güveniyorum. İnadına inadına sandığa gideceğiz, Vefa başkanı tekrar Yalova’ya başkan seçeceğiz" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce de  Yalova'da, Türkiye'nin diğer illerinden her kesime mensup insanların yaşadığını ifade ederek, "Türkiye'nin en dik duruşlu insanları bu kentte toplanmış. Yalova'da kimin belediye başkan olacağına Yüksek Seçim Kurulu değil sizler karar vereceksiniz" diye konuştu.

Daha sonra sanatçı Volkan Konak tarafından konser verildi. Bir ara Konak'ın söylediği şarkılara eşlik eden Kılıçdaroğlu zaman zaman duygulandı.

Etkinliğe, CHP Genel Başkan Yardımcıları Yakup Akkaya ve Aytun Çıray ile  bazı milletvekilleri ve belediye başkanları ile vatandaşlar katıldı.

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 31 May 2014 11:29

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica