CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile MHP Lideri Bahçeli Cuma günü görüşecek

CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile MHP Lideri Bahçeli Cuma günü görüşecek. Kılıçdaroğlu İzmir'de gazetecilerin sorularını yanıtlarken,"Cuma günü görüşeceğiz" dedi.

"Efendim neymiş B planı varmış da,  C planı varmış da... Geçiniz bunları... Eğer siz bir yasa dışı örgütün yardımına muhtaç hale gelmiş ve bunu dillendiriyorsanız, o Başbakanlık koltuğunda oturamazsınız"

"O Vali, İzmir'in de, devletin de valisi değil, AKP'nin valisidir. Arabasında bayrak taşıyor, o bayrağın ne anlama geldiğini bilmesi lazım. Belediyeye devredilecek malları Aziz Kocaoğlu kullanmayacak. İzmirliler için, İzmirlilere hizmet için kullanılacak. İzmirlileri cezalandırıyorlar"

İzmir’de Belediye Başkanları ile toplantı yapan CHP genel Başkanı Kılıçdaroğlu, toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlarken,  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cuma günü görüşeceklerini açıkladı.

Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da kaçırılan çocuklarla ilgili Başbakanın tavrı konusunda sorulan bir soruyu da şöyle yanıtladı;

"Hükmet ağlama yeri değildir. Başbakan da muhalefet partisi lideri değildir. Nasıl bir Başbakan ki,  yasa dışı bir örgütten yardım istiyor. Allah aşkına bu ülkeyi kim yönetiyor? Küçücük çocuklar kaçırılıyor. CHP olarak biz Diyarbakır'da kurulan çadıra gittik. Milletvekillerimiz gittiler. O ailelere destek verdiler. İstanbul’da Mazlum-Der'e gitti aileler. Oraya da CHP milletvekilleri gittiler. Destek verdiler o ailelere. 18 yaşını doldurmayan bir çocuğun özgür iradesi yoktur. Bu hukukun temel kuralıdır. Küçük çocukların kaçırılması suçtur. Efendim neymiş B planı varmışta C planı varmışta. Geçiniz bunları. Eğer siz bir yasa dışı örgütün yardımına muhtaç hale gelmiş ve bunu dillendiriyorsanız o başbakanlık koltuğunda oturamazsınız."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmir valiliğine ait olan malların belediyelere devredilmemesi konusunda da şöyle dedi;

"O İzmir'in valisi değil. Çok özür dilerim. Devletin de valisi değil. AKP'nin valisidir. AKP'nin valisi alınan talimatlara göre hareket ediyor. İzmir valiliğine ait olan, il genel meclisine ait olan malların belediyelere devredilmesi lazım. Ama vermiyor. Niçin? Burada CHP’li belediyeler olduğu için. Böyle bir şey olmaz arkadaşlar. Belediye başkanları bu konuda hukuki yollara başvuracaklar, haklarını arayacaklar.

Vali arabasında bayrak taşıyor, o bayrağın ne anlama geldiğini o valinin bilmesi lazım. Devredilecek malları Aziz Kocaoğlu kendisi kullanmayacaktır. İzmirliler için kullanacaktır. İzmirlilere hizmet etmek için kullanacaktır. İzmirlileri sözde cezalandırıyorlar. Ne kadar cezalandırırlarsa cezalandırsınlar İstanbul'dan da Ankara'dan da daha güzel hizmeti bizim belediyeler verecektir. Bundan herkesin özellikle de İzmirlilerin emin olmasını isterim"

    Çarşamba, 28 May 2014 16:39

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica