Ağbaba: "Yürütmenin başındaki şahıs, nefret tohumları ekmeye devam ediyor."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Okmeydanı'nda yaşanan polis şiddeti ve çıkan olaylar konusunda açıklama yapan Erdoğan'ı nefret tohumları ekmeye devam etmekle suçladı.

Ağbaba açıklamasında şunları söyledi:
"Okmeydanı'nda iki canımız hayatını kaybetti. Polis hedefe göstererek halka ateş açıyor. Halk huzursuz ve güvenliğinden endişe ediyor. O noktada Dersim Milletvekilimiz Hüseyin Aygün, milletvekili olma sorumlululuğu ile halkın yanında olmak, onların acılarını paylaşmak için olay yerine gidiyor. Ama Başbakanlık koltuğunda oturan şahıs diyor ki "Malum bir vekili vardır bunların, Tunceli milletvekili... Okmeydanı SSK'ya gitmiş terörize etme derdinde." Erdoğan milletvekilimizi açıkça hedef gösteriyor. Bu ülkenin bir milletvekiline ağza alınmayacak lafları söyleyen Erdoğan, haksızca ve asıl kendisi ortamı terörize ederek Sayın Aygün'ü hedef gösteriyor.

Erdoğan utanmasa Uğur Kurt'un öldürülmesinin, Ayhan Yılmaz'ın ölümünün arkasında da CHP’liler var diyecek. Şu bilinsin ki CHP Milletvekilleri sadece parlamentoda değil, halkın olduğu her yerde onların sorunlarıyla ilgilenir. Halkıyla içeçe ve omuz omuza olur. CHP milletvekilleri Soma'da nasıl günlerce halkın yanında olduysa ve olmaya devam ediyorsa Okmeydanı'nda da olmaya devam edecektir. Bu sebeple, Erdoğan'ı milletvekilimize yönelik kullandığı nefret dolu dilden dolayı kınıyorum. Ayrıca Erdoğan'a önerim, nefret tohumları ekip tohumu daha fazla kutuplaştıracağına, CHP'yi ve onun milletvekilini hedef göstereceğine; Uğur'u öldüren kurşunun sahibini bulmak için çaba göstersin."

    Cumartesi, 24 May 2014 16:23

Bağlantılı Konular