"Yusuf Yerkel'in bizzat Recep Tayyip Erdoğan tarafından korunduğu iddiası doğru mudur?"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Arınç'a sordu: "Manisa Soma'da 14 Mayıs 2014 günü yere düşen bir vatandaşımıza tekme atarken görüntülenen Yusuf Yerkel'e, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Doktor Servan Gökhan tarafından 7 günlük iş göremezlik raporu hangi gerekçelerle vermiştir?"

Sezgin Tanrıkulu'un soru önergesi şöyle:

"TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇ tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Dr. M. Sezgin TANRIKULU
İstanbul Milletvekili

1- Manisa Soma'da 14 Mayıs 2014 günü yere düşen bir vatandaşımıza tekme atarken görüntülenen Yusuf Yerkel'e, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Doktor Servan Gökhan tarafından 7 günlük iş göremezlik raporu hangi gerekçelerle vermiştir?
2- Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Doktor Servan Gökhan 7 günlük iş göremezlik raporunu vermeden önce detaylı tetkikleri istemiş midir? İstemişse bu tetkikler nelerdir?
3- Sağlık Bakanlığı Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve görevli Doktor Servan Gökhan hakkında inceleme başlatmış mıdır ya da başlatacak mıdır?
4- Yusuf Yerkel'in Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Doktor Servan Gökhan'ı tercih etmesinin sebebi nedir?
5- 14 Mayıs 2014 günü Manisa Soma'da yaşanan olay ile ilgili olarak Yusuf Yerkel'in Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevkini sağlayan kurum hangisidir?
6- Manisa Soma'da gerçekleşen olay sonucunda, iş göremezlik raporu, neden Manisa’da bulunan bir hastane tarafından verilmemiştir?
7- Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel hakkında Soma İlçesi Cumhuriyet Savcılığı kasten adam yaralama suçlamasıyla soruşturma başlatmış mıdır ya da başlatacak mıdır?
8- Yusuf Yerkel'in Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Kurumu'nda bulunduğu görevden alınacağı iddiaları doğru mudur?
9- Yusuf Yerkel'in bizzat Recep Tayyip Erdoğan tarafından korunduğu iddiası doğru mudur?"

    Salı, 20 May 2014 11:06

Bağlantılı Konular