CHP'den 1 Mayıs'ta gözünden yaralanan Barış Ceyhan'a ziyaret

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Savaş halinde düşmana yapılacak bir muamele ile vatandaşlar, genç çocuklar karşı karşıya kalıyor. Bu son olsun, çağrımız bu" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay 1 Mayıs'ta çıkan olaylarda yaralanan ve gözünden ameliyat olan Barış Ceyhan'ı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Ziyarette, Barış Ceyhan'ın sağlık durumuyla ilgili bilgi alan Engin Altay, Ceyhan'a her türlü hukuki desteği vereceklerini belirterek şunları söyledi;

"Hükümet, temel hak ve özgürlüklerini kullanmak isteyen herkesi, ne sebeple olursa olsun, toplantı, yürüyüş ve gösteri hakkını kullanmak isteyen herkesi kendisine potansiyel bir tehdit görüyor. Başbakan böyle bir sendroma girdi. Böyle olunca da savaş halinde düşmana yapılacak bir muamele ile vatandaşlar, genç çocuklar karşı karşıya kalıyor. Neyse ki Barışla ilgili bir can kaybı yaşanmadı, bundan teselli buluyoruz. Polisin bu saldırgan, şiddete çok yatkın tutumu, kabul edilebilir değil. Barış'ın gözünü kaybetmesi halinde çok ciddi bir hukuk mücadelesi veririz. Bu son olsun, Barış son olsun Türkiye'de. Çağrımız bu. Çocuklarımızın, gençlerimizin polis tarafından yaralanması, ölmesi, Türkiye'de kabul edilebilecek bir şey değil. Bu ülkede sistemin sorgulanması lazım, Hükümetin bunun hesabını vermesi lazım. Yaşadığımız tüm acılar, Hükümeti durdurmalı. Bu kadar kayıp, Hükümete yetmeli."

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile birlikte Barış Ceyhan'ı ziyarete giden CHP Milletvekili Levent Gök de polisin toplumu dağıtmak için kullandığı silahları hedef gözeterek ateşlediğini söyledi. Gök, bu silahların belli bir açıyla, vücuda isabet etmeden kullanılması gerektiğini belirtti.

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 09 May 2014 17:49

Bağlantılı Konular