Kemal Kılıçdaroğlu, yolsuzluk operasyonunda takipsizlik kararını değerlendirdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun TOKİ ayağına takipsizlik verilmesini, "Deniz Feneri olayında da yolsuzluk yapanlar değil, olayı soruşturanlar yargılanmıştı" diye kınadı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'da bir gazetecinin, "Son dakika gelişmeleri var. 17 Aralık operasyonu ile ilgili takipsizlik kararı verildi TOKİ ayağıyla ilgili. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusunu şöyle yanıtladı;

"17 Aralık, rüşvet ve yolsuzluk operasyonu süreci toplumun beklediği şekilde sonuçlanmayacak. Bunu hepimiz biliyoruz, görüyoruz, tanığı olduk. Bu soruşturmayı yapan savcılar görevden alındı, yargıçlar değiştirildi. Dolayısıyla yeni göreve başlayanların bu konuda takipsizlik kararı vermesini çok olağanüstü bir olay olarak görmüyorum. Bugün geldiğimiz nokta maalesef böyle bir yapının ortaya çıkmasına yol açtı. Ama toplumun vicdanı bunu kabul eder mi derseniz hayır. Hangi gerekçeyle takipsizlik kararı verildiğini bizim bilmemiz gerekiyor.

Deniz Feneri olayında da yolsuzluk yapanlar değil, olayı soruşturanlar yargılandı. Aynı süreci yeniden yaşıyoruz. Maalesef üzülerek bunu ifade etmek isterim"

    Cuma, 02 May 2014 15:14

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica