Perihan Sarı'dan 1 Mayıs kutlaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı kutladı.

Perihan Sarı'nın mesajı şöyle:

"Tarihin her döneminde dünyayı dönüştürmeyi başarmış; barış, kardeşlik, eşitlik ve özgürlük mücadelesinin öznesi işçi sınıfını emeğin en yüce değer olduğuna olan inancımla saygıyla selamlıyorum.

Bugün ülkemizde emekçiler yalnızlaştırılmış, örgütleri güçsüzleştirilmiş, kapitalist sömürü karşısında çaresizleştirilmiş, taşeronlaştırılmış, iş cinayetlerine kurban edilmiş, temel insan hakları niteliğindeki tüm kazanımları geriletilmiştir.

1 Mayıs, emekçilerin tüm sorunlarını gündeme getirme, birlik içinde, dayanışma içinde ifade etme ve mücadele örgütleme günüdür. Tüm dünya işçilerinin, emekçilerinin özgürce kutladığı bugün, ülkemiz emekçileri için her yıl yeniden kazanılan bir mücadele konusu olmaktadır.

Dünyada bir bayram sevinci ile kutlanan 1 Mayıs'ın, bu yıl yine bir gerginlik ve çatışma konusuna dönüştürülmesi üzüntü vericidir. Ülkemizde geçerli olan demokrasinin düzeyini, Hükümetin hak ve özgürlüklere bakış açısını gösteren bu yaklaşım, bir utanç konusudur.

Her türlü engellemeye, her türlü baskı ve zorbalığa karşı; 1 Mayıs'ı toplumsal belleği canlı tutmak, sınıf dayanışmasını kanıtlamak ve bayram sevinci yaşamak için kutlayacak tüm emekçilerin mücadele ve dayanışma gününü kutluyorum."

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 30 Nisan 2014 14:58

Bağlantılı Konular