CHP’nin kapatılmasını isteyen Şamil Tayyar 5 kuruşluk manevi tazminata mahkum edildi

CHP, Şamil Tayyar'a açtığı 5 kuruşluk manevi tazminat davasını kazandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Şamil Tayyar'ın iftiracılığı ve değeri mahkeme kararıyla tescil edildi" dedi.

AKP Milletvekili Şamil Tayyar,  sosyal medyada veya katıldığı programlarda, yaptığı açıklamalarda Cumhuriyet Halk Partisi'nin onur ve saygınlığını hedef alan sözler söylemiş, iftiralarda bulunmuştu.

Tayyar’ın, "CHP ve DHKP-C Esad'ın biri legal diğeri illegal iki örgütü haline geldi. Teröre bulaştığı iddiasıyla CHP hakkında kapatma davası açılmalıdır" açıklaması üzerine, Cumhuriyet Halk Partisi'nin manevi kişiliğine hakaret edildiği, iftirada bulunulduğu gerekçesiyle  Şamil Tayyar aleyhine 5 kuruşluk manevi  tazminat davası açıldı.

CHP'nin açtığı dava  Ankara 18.Asliye Hukuk Mahkemesi'nde karara bağlandı ve  5 kuruşluk  manevi tazminata hükmedildi.

CHP'nin hukuk ve seçim işlerinden sorumlu  Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan mahkeme kararından sonra, "Partimize yönelik her iftira, karalama ve yalan beyanının hesabını yargı önünde soruyoruz. Partimizin saygınlığına, onuruna yönelik bu suçlama için de yargıya başvurmuş, ilgili kişi hakkında 5 kuruşluk manevi tazminat davası açmıştık. Mahkeme kararını verdi. Şamil Tayyar aleyhine  5 kuruşluk manevi tazminata hükmetti. Bu kararla Tayyar'ın iftiracılığı ve değeri mahkeme tarafından da  tescillenmiş oldu" dedi.

    Perşembe, 17 Nisan 2014 16:06

Bağlantılı Konular