Kemal Kılıçdaroğlu, Euroleague Avrupa Şampiyonasında şampiyon olan Galatasaray'ı kutladı

Euroleague Avrupa Şampiyonasında Galatasaray ile Fenerbahçe'nin  finale kalmasının çok ama çok anlamlı olduğuna dikkat çeken Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu yazılı bir açıklama yaparak, önce, finale kalan her iki takımımızı ve finali kazanarak şampiyon olan Galatasaray'ı kutladı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle:

"Galatasaray Fenerbahça'yi 69-58 yenerek Avrupa Şampiyonu oldu.

Hiç kuşkusuz Erdoğan iktidarının olduğu ülkemizde Galatasaray kadın basketbol takımımızın Avrupa'nın en büyüğü olması çok ama çok önemli, önemli olduğu kadar da anlamlıdır.

Çünkü, ülkemiz ne yazık ki "kadın ile erkek eşit değildir" diyen bir kişi tarafından yönetilmektedir.

Kadının ikinci sınıf görüldüğü bir zihniyetle yönetilen ülkemizin iki kadın basketbol takımının Avrupa'da tüm rakiplerini yenerek finale kalması, şampiyonluğun da Türkiye'ye getirilmesi bu nedenle çok ama çok anlamlıdır

Kadın basketbolunun en prestijli kupası Euroleague'de önce finale kalarak  ülkemize böylesine büyük bir başarıyı, onuru, gururu getiren Fenerbahçe ile Galatasaray'ı, daha sonra da Fenerbahçe'yi yenerek Avrupa şampiyonu olan Galatasaray kadın basketbol takımının sporcularını, teknik ve idari kadrosunu kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

Öte yandan Galatasaray ile Fenerbahçe'nin başkanlarından hizmetlisine kadar tüm görevlilerine, takımlarını her koşulda destekleyen ve yalnız bırakmayan taraftarlarına bizi böylesine anlamlı ve büyük bir gururla buluşturmada çok büyük pay sahibi oldukları için teşekkür ediyorum.

Bu arada, Final'in MVP'si seçilen  Galatasaray'ın İspanyol yıldızı Alba Torrens Sekizli ile, Galatasaray’ın ilk beşi  Lyttle - Bone - Işıl - Torrens -Zellous'u, diğer kadın basketbolcularımızla birlikte ayrıca kutluyor, sevgilerimi sunuyorum"

    Pazar, 13 Nisan 2014 20:07

Bağlantılı Konular