"Kalemini iktidara kiralayan insandan yazar olmaz"

"Dini, imanı ağzından düşürmeyen, her seferinde dini en acımasız şekilde istismar eden başbakanlık koltuğunda oturan bir zat var. Kur'an-ı Kerim ile dalga geçen, "bakara, makara" diye dalga geçen bir adam onun koruması altında"

"Uyuyan vicdanlara sesleniyorum; elinizi vicdanınıza koyup bir kez daha düşünün, sizin inancınızla dalga geçen bir adamı koruyana oy verirken vicdan muhasebesi yaptınız mı?"

"Eğer biz yolsuzluklarla uğraşmazsak tüyü bitmemiş yetimin hakkını kim savunacak? Eğer biz yolsuzlukları gündemde tutmazsak bu ülkeye ahlakı kim getirecek. Bunları sormazsak sokaktaki vatandaş bize demeyecek mi, ‘sen ne görevi yapıyorsun parlamentoda? Ben vergi veriyorum, bu vergileri birileri götürüyor, neden bunun hesabını sormuyorsun?’ diye bana soracak?"

"Hırsızlığın prim yaptığı bir demokrasi, soygunun prim yaptığı bir ahlak düzeni olabilir mi?"


"Çok iyi bildiğiniz bir havuz medyası var. Onlar da bize tavsiyelerde bulunuyorlar. ’17 Aralık süreci geçti. Yolsuzluklarla niye uğraşıyorsunuz? Vatandaş yine onlara oy verdi’ diye. Havuz medyası ne yazarsa yazsın. Oradaki kalemlere de acıyorum. Kalemini iktidara kiralayan insandan yazar olmaz. Yolsuzluğun üzerine önce sizin gitmeniz lazım. Ama neredeyse alkış tutacaklar."

Kemal Kılıçdaroğlu, kadın kollarını, ardından il başkanlarını ve belediye başkanlarını ayrı ayrı toplantıya çağıracağını belirterek, "Şu gerçek ortaya çıktı; henüz daha kapısını çalmadığımız milyonlarca ev, tokalaşmadığımız milyonlarca insan var, halini hatrını sormadığımız milyonlarca kadın var. Demek ki daha fazla çalışacağız. Eğer Türkiye’yi içinde bulunduğu cendereden çıkarmak istiyorsak daha fazla çalışacağız. Bu işin kuralı budur"dedi ve alkışlar arasında konuşmasını tamamladı.

    Salı, 08 Nisan 2014 13:31

Bağlantılı Konular