"Yüreğinizdeki ana-baba sevgisiyle sarılın"

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “Karnelerini alan çocuklarımıza, onları okutan eğiten öğretmenlerimize ve annelerine, babalarına, velilerine içtenlikle sevgilerimi, saygılarımı sunuyor, yarın başlayacak Lisans Yerleştirme Sınavları nedeniyle de Lise son sınıf öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu karne günü ve yarın başlayacak sınavlarla ilgili olarak şunları söyledi;

“17 Eylül 2012 günü  başlayan 2012-2013 eğitim-öğretim yılı bugün sona erdi ve 61 bin 592 okulda, 832 bin 726 öğretmenin okuttuğu, eğittiği 17 milyon 234 bin 452 öğrenci karne almayı hak etti.

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki eğitimde fırsat eşitliği yok. Giderek ticarileşen eğitim dünyasında çocuklarımızı yarış atı gibi koşturuyoruz.  Bugün yarış bitti, karneler dağıtılacak ve 3 ay sürecek yaz tatili başlayacak.

Öncelikle, karnelerindeki notları ne olursa olsun bütün yavrularımızı, çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, yaşamları boyunca başarılar diliyorum.

Bu arada çok büyük fedakarlıklarla çocuklarını okutan, onlardan büyük beklentileri olan sevgili velilerimize, analara, babalara da bir sözüm var.

Pekiyilerle, iyilerle dolu karneyi de, kırıkları olan karneyi de bizim çocuklarımızın getirdiğini unutmayın.

Hak edene hakkını verin kutlayın ama, bugün, çocuklarınıza karnelerindeki nota göre değil, yüreğinizdeki ana-baba sevgisiyle sarılın, kucaklayın ve güvendiğinizi, onların nottan çok,  ama çok daha değerli olduğunu söyleyin.

Bu duygu ve düşüncelerle karnelerini alan çocuklarımıza, onları okutan eğiten öğretmenlerimize ve annelerine, babalarına, velilerine içtenlikle sevgilerimi saygılarımı sunuyor, yarın başlayacak Lisans Yerleştirme Sınavları ( LYS )  nedeniyle de Lise son sınıf öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 14 Haziran 2013 15:43

Bağlantılı Konular