"Antalya'da kamuya ait orman arazisinin bir firmaya bedelsiz olarak tahsis edildiği iddiası doğru mudur?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Belek'te kamuya ait orman arazisinin bir firmaya bedelsiz olarak tahsis edildiği iddialarını sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun yazılı soru önergesi şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Dr. Sezgin Tanrıkulu
İstanbul Milletvekili

1- Antalya Belek'te toplamda 90 bin metrekarelik kamuya ait orman arazisinin 4 No.lu parsel alanının bir firmaya bedelsiz olarak tahsis edildiği iddiası doğru mudur? İddia doğru ise, bu firmanın ismi nedir? Firmanın ortakları veya yöneticileri kimdir?
2- 1 Ocak 2004–28 Mart 2014 tarihleri arasındaki dönemde ilgili firmanın sahibinin ortaklıklarının bulunduğu şirketlere kamu kaynaklarından yapılan her türden ödemelerin yıllık bazda tutarları ne kadardır?
3- 90 bin metrekarelik ormanlık arazi tahsisinin ilgili firmaya Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla sağlandığı iddiası doğru mudur?
4- Söz konusu arazinin tahsis edildiği tarihteki ve 2014 Mart ayı itibarıyla piyasa değeri ne kadardır?
5- 1 Ocak 2004–28 Mart 2014 tarihleri arasındaki dönemde ilgili firmaya verilen tüm devlet teşviklerinin toplam tutarı ne kadardır?
6- İlgili firmaya 1 Ocak 2004–28 Mart 2014 tarihleri arasındaki dönemde kamu bankalarından (Vakıfbank dahil) kullandırılan kredilerin toplam tutarı ne kadardır?"

    Pazartesi, 07 Nisan 2014 13:39

Bağlantılı Konular