Kemal Kılıçdaroğlu altın madalya kazanan Taha Akgül'ü kutladı

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, "Üçüncü kez Avrupa şampiyonu olan Taha Akgül'ün altın madalyayı kazandıktan sonra bayrağımızla tur atmasının ve Ay Yıldızlı Bayrağımızı öperek kendisini alkışlayanları selamlamasının,  Kırkpınar güreşlerinde bayrak geçerken ayağa kalkmayanlara örnek olmasını temenni ediyorum" dedi.


Kılıçdaroğlu, son iki yılın Avrupa Şampiyonu Taha Akgül'ün 3. Kez  Avrupa Şampiyonluğunu kazanmasından büyük bir memnuniyet duyduğunu belirterek mesaj yayımladı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun mesajı şöyle ;

"Avrupa Güreş Şampiyonası'nda, serbest stil 125 kiloda mindere çıkan Taha Akgül'ün minderde fırtına gibi estiğini ve rakiplerine puan vermeden 3 kez Avrupa Şampiyonu olduğunu büyük bir memnuniyetle öğrendim.

Daha önceki iki şampiyonada altın madalya kazanan güreşçimiz,  bu şampiyonada da ilk maçında Ermeni Andranik Galstyan'ı 11-0, çeyrek finalde Belarus'lu  rakibi Shvedau Vadzim'i 10-0, yarı finalde de Ukraynalı Oleksandr Khotsianivskyı’yı 10-0 yenerek hiç puan vermeden finale yükselmiş, finalde Rus güreşçi Alan Anatolevitch Khugaev ile mindere çıkıp,  bu güreşi de 10-0 kazanarak altın madalyanın sahibi olmuş.

Bu gurur veren başarı nedeniyle milli güreşçimiz Akgül'ü içtenlikle kutluyor ve artık sıranın dünya şampiyonluğuna, olimpiyat şampiyonluğuna geldiğine inanarak, başarılarının devamını diliyorum.

Öte yandan, üçüncü kez Avrupa şampiyonu olan Taha Akgül'ün altın madalyayı kazandıktan sonra bayrağımızla tur atmasının ve Ay yıldızlı Bayrağımızı öperek kendisini alkışlayanları selamlamasının da,  Kırkpınar güreşlerinde bayrak geçerken ayağa kalkmayanlara hem ders, hem de örnek olmasını temenni ediyorum"

    Cuma, 04 Nisan 2014 16:14

Bağlantılı Konular