Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi, Ankara ve İzmir’de devam ediyor.

Ankara ve İzmir’de;  Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi aday adayı ve muhtar adayı olan her bölgeden 500, toplam 1000 kişinin katılacağı Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi (YYAAE), 14–15 ve 16–17 Haziran 2013 tarihlerinde her iki ilde de üst üste iki program halinde uygulanacak.

Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Perihan Sarı, Ankara’da 14 Haziran’da başlayacak birinci eğitim programına katılarak açılış konuşması yapacak ve ardından İzmir’deki 16 Haziran tarihli ikinci eğitimin programın açılışını yapmak üzere İzmir’e geçecek.

Programa, parti üyeleri ile üye olmayan yurttaşlarımız ve muhtar adayları da katılabilecek.

İki gün süreli olarak planlanan eğitim çalışmalarında, İletişim, Halkla İlişkiler ve Propaganda dersinin yanında;  yerel yönetimlerle ilgili teorik konular ele alınacak ve program, başarılı sosyal demokrat belediyecilik uygulamaları sunumuyla sonlandırılacak.

Yerel Yönetim Seçimleri Aday Adaylarına yönelik hazırlanan bu eğitim programında, yerel yönetim konusunda deneyim sahibi, uygulamanın içinden gelen ve akademik kadrolardan oluşturulan eğitmen grupları ders verecek.

Eğitimin yapılacağı illerdeki eğitim organizasyonlarında parti eğitmenleri de görev alacak.

Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi, Genel Merkez’in belirlediği takvim doğrultusunda, belirlenen bölge merkezlerinde Haziran ve Temmuz aylarında Büyükşehirler için iki, Eylül ayından itibaren de diğer iller için bir günlük program halinde uygulanmaya devam edecek.

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 14 Haziran 2013 15:00

Bağlantılı Konular