Kemal Kılıçdaroğlu Didim'de: "Mehmetçiği Suriye'ye sokma"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Aydın'ın Didim ilçesinde 30 Mart'ta sandığa gidecek tüm yurttaşların vicdanına seslendiğini belirterek, bu seçimlerde haramdan yana değil helalden yana oy kullanılmasını istedi.

Bazı kesimlerin CHP'nin devleti yönetemeyeceğini söylediğini hatırlatan Kemal Kılıçdaroğlu, bu devleti ve kurumlarını CHP'nin kurduğunu hatırlatarak şöyle dedi:


"CHP'nin devleti yönetemeyeceğini söyleyenleri bir konuda hakları var, biz devleti onlar gibi yönetmeyiz. Çünkü, hırsızlık, yolsuzluk, kul hakkı yemek nedir bilmeyiz. Kurumları birbirine düşürmek nedir hiç anlamayız. Hele komşularımızla tezgah kurup savaş çıkarıp kahraman yaratmak, bunların hiçbirini bilmeyiz. Çünkü hırsızdan, yalancıdan kahraman olmaz. Dün ses kayıtları düştü. Hepiniz biliyorsunuz, bütün dünya biliyor. Türkiye'ye yasakladılar. Niye yasaklıyorsun ? Vatandaş öğrenmesin diye. Neyi öğrenmesin? Suriye'den kumpas kuracaklar Türkiye'ye, ama bizimkiler kuracaklar. Halkı kandıracaklar, akıllarınca dünyayı kandıracaklar, Türkiye'den Suriye'ye girecekler, asker gönderecekler ve böylece Recep Tayyip Erdoğan seçimlerde kahraman olacak.

Dün söyledim bugün de söylüyorum. Garip gurabanın çocuğuyla oynama, Mehmetçiği oraya sokma, eğer sen bir adam sokacaksan Bilal oğlan var, onu gönder bakalım. Ama göndermez, onun işi başka, paraları istiflemekle meşgul o. Nasıl paraları istifleyecek, nerede hangi adalar, villalar var, villaların seramiği ne olacak onlarla uğraşıyor. Rıza Sarraf ne yapıyor, ona bakıyor. Türkiye'yi soyan bir hükümet var, hırsız zaten var. Devleti soyan bir hükümet var."

Başbakan Erdoğan'ın kendisi aleyhine tazminat davası açtığını, kendisinin ondan korkacağını sandığını ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, "Gençler tweet atıyorlar, ondan korkuyor, Youtube'u kapatıyor, ondan korkuyor. Halkın haber alma kanallarını kapatmak istiyor. Kendi baskısını güçlendirmek için. Ama biz bunları aşacağız. Çünkü biz demokrasiyi seviyoruz" dedi.

Türkiye'de insanların özgürce eleştiri yapma hakkına sahip olduğuna inandıklarını belirten Kılıçdaroğlu, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğunu CHP'nin sadece Türkiye'nin değil tüm komşuların güvencesi olduğunu söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu bu konuda sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çünkü biz zorunlu olmadıkça savaşın cinayet olduğuna inanan bir gelenekten geliyoruz. Biz Suriye ile de Irak ile de savaşmak istemiyoruz. Savaş meydanlarından gelen Mustafa Kemal Atatürk savaştan sonra demiştir ki, yurtta barış dünyada barış. Barış o kadar güzel bir şeydir ki çocuklarımıza ismini veriyoruz. Barışı, huzuru, beraber olmayı savunuyoruz. Hiçkimseyi ötekileştirmemeyi seviyoruz, inancı, görüşü, kimliği ne olursa olsun bütün insanlarımızı kucaklıyoruz. Çünkü biz Türkiye'nin birleştirici gücüyüz."

Hükümetin yolsuzluğu önleme vaadiyle iş başına geldiğini ancak en büyük yolsuzlukların bu dönemde yapıldığını belirten Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren yurttaşların sandığa giderken ellerini vicdanlarına koymalarını, kendilerine ne söz verildiğini hatırlamalarını istediğini ifade etti.

Didim Belediye Başkanı Adayı Deniz Atabay'ın ilçeyi bir kasaba havasından kurtaracağını, çağdaş bir kent haline getireceğini kaydeden Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın ve ilçelerindeki belediye başkanı adayları için de destek istedi.

Kemal Kılıçdaroğlu ziyaretinin ardından Bartın Mitinginde konuşmak için Didim'den Zonguldak Çaycuma'ya hareket etti.

    Cuma, 28 Mart 2014 15:17

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica