Arhavi İlçe Başkanlığı’ndan Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na ziyaret

CHP Arhavi İlçe Başkanı Musa Ulutaş ve yönetim kurulu üyeleri Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın davetlisi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşmelerde bulundu.

Artvin Milletvekili Bayraktutan’ın davetlisi olarak TBMM’ye gelen Arhavi İlçe Başkanı Musa Ulutaş ve CHP Arhavi İlçe Örgütü CHP Grup Toplantısına katıldı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun gündeme ilişkin konuşmalarını dinleyen Arhavi heyeti yerel seçim öncesi görüşmelerde bulundu.

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan CHP Arhavi İlçe Başkanı Musa Ulutaş ve yönetim kurulundan Arhavi’deki çalışmaları ve gündeme ilişkin konular hakkında bilgi aldı. Milletvekili Bayraktutan “2009 seçimlerinde Arhavi’yi kendi ellerimizle verdik. Çağdaşlığın ve medeniyetin şehri Arhavi’yi 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde geri alacağız. Arhavi örgütü çalışmaları ile her kesimden destek alıyor. İnanıyorum ki 2014 yılında Arhavi En iyisine Layık olacaktır” dedi.

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın öncülüğünde Arhavi İlçe Başkanı Musa Ulutaş, İlçe Başkan Yardımcısı Engin Erkan, İlçe yönetim kurulu üyesi Mehmet Özşalap, Belediye Meclis Üyesi Tevfik Erçiçek, Danışman Tolga Özçakmak; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu TBMM’deki makamında ziyaret etti.

Artvin Milletvekili Bayraktutan Artvin’deki siyasi hareketlenmelerden bilgi vererek Arhavi İlçe Başkanlığının çalışmalarını takdirle takip ettiğini belirttiği konuşmasını, “Kendi ellerimizle verdiğimiz Arhavi Belediyesi’ni sizin desteğinizle geri alacağız” diye sürdürdü. Başkan Ulutaş “Arhavi halkı 2009 yerel seçimlerinde bize olan güvenini gösterdi. Ancak bazı siyasi dengesizlikler CHP’nin yerel seçimlerde aldığı en büyük oy olmasına karşın az bir oy farkla seçimi kaybetmemize neden olmuştur. Şimdi daha güçlüyüz. 2009 yılında yapılan hataların Arhavi’ye yarattığı tahribatı hepimiz gördük. Bundan ders çıkararak 2014 yerel seçimlerini Arhavi’nin aydınlık geleceği için mutlaka kazanmamız gerekliliği bilinci ile gece gündüz çalışıyoruz. Halkımızla beraberiz, tüm arkadaşlarımızla birlikte Arhavi’de Cumhuriyet Halk Partisinin Bayrağını yeniden dalgalandıracağız” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan tam destek
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise yıllar önce ailesi ile birlikte Arhavi’ye gittiğini, Arhavi’yi çok sevdiğini ve ilk fırsatta Arhavililer ile birlikte olmak istediğini ifade etti. Kılıçdaroğlu “Arhavi yerel seçimlerin hemen ardından yapılan referandumdan başarı ile çıkan İlçe örgütünün çalışmalarını takip ediyorum. Arhavi halkının referandumda aldıkları sonuçtan ayrıca ötürü kutluyorum. Aynı başarıyı yerel seçimlerde de istiyorum. Bu başarıda Başkan Ulutaş ve ekibinin büyük rol oynamıştır. Artvin’in başarılı bir Milletvekili var. İnanıyorum ki CHP Belediyelerini koruyup, kaybettiğimiz Belediyeleri de geri alacağız. Özellikle önümüzdeki yerel seçimlerde mutlaka ve mutlaka Arhavi Belediyesini alacağız. Bunun içinde Musa Ulutaş’a güveniyor ve her konuda kendisine ve ekibine destek veriyorum” dedi

    Çarşamba, 12 Haziran 2013 14:11

Bağlantılı Konular