Kemal Kılıçdaroğlu Zonguldak'ta: "Hiçbir çocuk yatağa aç girmesin" dedi

CHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ta Madenci Anıtı önünde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, halk için, halkın çıkarları için çalışacaklarını, haramilerin iktidarını yıkıp halkın iktidarını kuracaklarını söyledi.

"İktidardan gidecek, o da biliyor gideceğini ve provokasyonlarla ayakta durmaya çalışıyor. Hitler’in yöntemi gibi…"

"Kasımpaşa'da seçim büromuzun yağmalandığını bildirdiler. "Yağmalasınlar sakın elinizi kaldırmayın" dedim. Abbas yolcu gidecek, Türkiye bu yükü taşıyamaz. Adı şaibeye bulaşmış, "başçalana" çıkmış birisi Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanlık koltuğunda oturamaz,o koltuk temiz insanların koltuğudur"

"Bugün Türkiye Cumhuriyeti'ni soyan bir hükumetle karşı karşıyayız. Aile boyu bir soygun düzeniyle karşı karşıyayız. Ailece parayı götürüyor. "Ben yürütme organının başıyım" diyordu. Ben zaten O'nun  yürütme organının başı olduğunu biliyorum, 72 milyon insan da biliyor"

"(MİT) 18 Nisan 2013′te Erdoğan'a 3 sayfalık rapor verdi.O  raporun sonuç bölümünde diyor ki, Rıza Zarraf bazı bakanlarla yakın ilişkisi var. Eğer bunlar açığa çıkarsa hükümet zor durumda kalır. Beş ay önce. Aralık nerede Nisan nerede, bu kişi Bakanları çağırıp MİT'in raporu var. "Rüşvet alıyormuşsunuz" dedi mi? Niye demedi? Kendisi de götürüyor da onun için. Balık baştan kokar. Sen yersen bakan diyor bende yerim"

"Zonguldak Bülent Ecevit'in göz bebeğidir. Rahmetli Ecevit "Ne ezen ne ezilen, insanca hakça bir düzen" derdi. Aynı şeyi söylüyoruz ne ezen olsun, ne ezilen olsun insanca hakça bir düzen olsun. Barış olsun, sevgi olsun, kardeşlik olsun, huzur içerisinde bir toplum olsun, en büyük arzumuz budur. Hiç bir çocuk yatağa aç girmesin."

"Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm yurttaşları benim umudum. Bakın baştan söyleyeyim, ben devleti soyan o adamları eleştiriyorum ama sakın ola ki onlara oy veren yurttaşlarım alınmasın, onları ayırıyorum, onlar çaldılar, oy verenler asla çalmadılar, demokrasinin gereği olarak gidip sandıkta oylarını kullandılar"

"AKP’ye  oy veren yurttaşlarımın vicdanına sesleniyorum, dünyanın hangi ülkesinde bir başbakan operasyonun yapıldığı gün oğluna telefon edip "oğlum evdeki paraları sıfırlayın" der.Hangi evde sıfırlandıktan sonra 30 milyon Euro kalır"

Kemal Kılıçdaroğlu alkış ve  sloganlarla sık sık kesilen konuşmasını  tamamladıktan sonra coşkulu miting alanında CHP’nin Zonguldak, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı.

    Cuma, 14 Mart 2014 17:44

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica