Kemal Kılıçdaroğlu, Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı

Tıp Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,"Çok güç koşullarda görev yapan sağlık çalışanlarının sorunları da Türkiyemizin temel sorunlarındandır" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun yapmış olduğu açıklama şu şekilde:
"AKP'nin sağlığı ticarileştirdiği, hastayı müşteri haline getirdiği günümüzde, bir çok hak kısıtlamasıyla karşı karşıya bulunan başta doktorlarımız olmak üzere, her seviyedeki TIP mensupları ve sağlık çalışanları insanca yaşamı, demokrasiyi, özgürlükleri en çok hak eden meslek gruplarımızın başında gelmektedir. Sorunları da Türkiyemizin temel sorunlarıdır.

Doktorlarımız, sağlık dünyasının vefakar ve cefakar ama yiğit çalışanları, hem canlıların acısını dindirmek, hem de Türkiye'nin demokrasi, özgürlük, örgütlenme ve bilimsel alanda atması gereken adımları atmak, attırmak için mücadelelerini sürdürmekte,  İktidarın her tür baskısı da dirençli sağlık emekçilerinin iradesinde,  mücadelesinde erimektedir.

Biliyoruz ki, en değerli varlığımız insandır, candır. Acılarımızı dindiren, canlıları sağlıklarına kavuşturmak için ellerinden gelen her çabayı gösteren, sağlığımızın olduğu kadar,  ülkemizin de kararlı savunucusu olan ve sorunların çözümü için her tür demokratik mücadeleyi esas alan  sağlık çalışanlarımızın bayramını kutluyorum."

    Cuma, 14 Mart 2014 17:04

Bağlantılı Konular