Kemal Kılıçdaroğlu, Berkin'in ailesini ziyaret etti

Berkin'in ölümünden sonra yüreği sızlamayan, özür ve başsağlığı dilemeyen, üstelik, "Gezi eylemlerine saldırı emrini ben verdim" diyen Recep Tayyip Erdoğan'ı her platformda kınayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  Berkin Elvan'ın annesini, babasını ziyaret etti, acılarını, üzüntülerini paylaştı.


Kemal Kılıçdaroğlu ziyaret sonrası gazetecilere şunları söyledi:

"Allah kimseye evlat acısı vermesin. Anne acıyı henüz üstünden atmış değil, atamaz da.  Baba da aynı şekilde. Aileye başsağlığı dileklerimizi ilettik.

Bu güzel ülkede hiç kimsenin öldürülmesini istemeyiz. Hele hele çocukların ölmesini hiç ama hiç istemeyiz. Sabah ekmek almaya giden bir çocuğun öldürülmesi toplumun vicdanını kanatıyor. Kaybedilen bir evlat. Ailenin bu büyük acısını, üzüntüsünü paylaşmaya çalıştık. başsağlığı dileklerimizi ilettik.

Dün yine olaylar olmuş. Yine İstanbul'da bir kardeşimiz daha hayatını kaybetmiş. O aileye de Allah’tan rahmet ve başsağlığı diliyoruz.

Bütün yurttaşlarımdan şunu istiyorum. Sakın ola ki, provokasyonlara gelmeyin. Demokratik yollardan haklarımızı arayacağız. Bunun mücadelesini yapıyoruz zaten. Daha güzel bir Türkiye, barış içinde yaşayan bir Türkiye, huzurlu bir Türkiye bunu arzu ediyoruz. Bunun için çalışıyoruz, bunun için mücadele ediyoruz.

Her anne baba çocuğunu umutla besler, onu büyütür, askere gönderir, iş güç sahibi olmasını ister, evlendirmek ister, torun sahibi olmak ister. Ama bu ana babanın elinden çocuğunu, evladını aldılar.  Berkin 15 yaşında hayatını kaybetti. Büyük bir üzüntü. Allah başka acılar vermesin, herkesin başı sağ olsun"

    Perşembe, 13 Mart 2014 14:47

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica