CHP'den Dünya Kadınlar Günü klibi

CHP, Türkiye'nin kara tablosunu gözler önüne serdiği videoda şiddet görüntüleri kullanmadan, çizgi karakterlerle mesaj verdi.


CHP Dünya Kadınlar Günü'nde ilginç bir protestoda bulundu. CHP, "Kadınlarımıza sevginizi gösterin!" mesajını anlatabilmek amacıyla, gerçek şiddet görüntülerine yer verilmeyen ve çizgi karakterlerle oluşturulan bir video hazırladı.

CHP’den yapılan yazılı açıklamada, CHP'nin bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde sadece mecliste ve sokaklarda değil, sosyal medyada da kadınlar için çalışmalarına, projelerine yer vermeyi hedeflediği vurgulandı. Açıklamada, Türkiye'de kadınların yaşadığı şiddet, haksızlık ve eşitsizlik üzerine kurulmuş mevcut sistemi anlatan videonun CHP Sosyal Medya ekibi tarafından hazırlandığı belirtildi.

Partinin, hem yerel hem de genel anlamdaki kadınlara yönelik projeleri de aynı anda resmi sosyal medya sayfalarından "#SevginiVer" hashtag ile yayınlanmaya başlandı. Projelerde kullanılan "Sadece eş değil, eşitte olmanızı istiyoruz!" sloganı dikkat çekti.

CHP'nin Kadınlar Günü klibi için tıklayınız

    Cumartesi, 08 Mart 2014 13:56

Bağlantılı Konular