Sezgin Tanrıkulu, telefon konuşmalarında bahsi geçen saatlerde nerede olduklarını sordu

Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Arınç'a sordu: "17 Aralık 2013 tarihinde 8:02, 11:17, 15:39, 23:15 saatlerinde ve 18 Aralık 2013 saat 10:58'de Recep Tayyip Erdoğan ile Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmelerinde isimleri geçen tüm kişilerin 17 Aralık 2013 günü hangi saatte nerede olduklarının ortaya çıkarılması için baz istasyonları kayıt verileri açıklanacak mıdır?"

Sezgin Tanrıkulu'nun konuya ilişkin soru önergesi şöyle;

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na
Aşağıdaki sorularımın Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.
Dr. M. Sezgin Tanrıkulu
İstanbul Milletvekili

1- 17 Aralık 2013 tarihinde 8:02, 11:17, 15:39, 23:15 saatlerinde ve 18 Aralık 2013 saat 10:58'de Recep Tayyip Erdoğan ile Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmelerinde isimleri geçen tüm kişilerin 17 Aralık 2013 günü hangi saatte nerede olduklarının ortaya çıkarılması için baz istasyonları kayıt verileri açıklanacak mıdır?
2- İsimleri geçen tüm kişilerin 17-18 Aralık 2013 günü hangi saatte nerede olduklarının görüntülerin de mevcut olduğu iddiası doğru mudur?
3- İddia doğruysa görüntüler ortaya çıktığı takdirde hükümet istifa edecek midir?
4- Recep Tayyip Erdoğan’ın Bilal Erdoğan'a 17 Aralık saat sabah 8:02'de "Şimdi bir araya gelin. Amcanı da al, Ziya Enişten de var mı, yok mu bilmiyorum da tamam mı, Burak Abi’ne de hemen şey yap" dediği iddia edilen ifadesinden hareketle 17 Aralık günü dakika dakika adları geçen kişilerin nerede oldukları baz istasyon kayıtları verilerinden saptanabileceğinden baz istasyon kayıtları verilerini kamuoyunu açıklanacak mıdır?
5-Aynı gün saat 11.17'de yapıldığı ve Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu arasında geçtiği iddia edilen ikinci görüşmede, Bilal Erdoğan'ın "Baba Hasan Abi, abim Berat, amcam bir şeyler düşünüyoruz. Berat diyor 'Faruk'a diğer işler ilgili hemen vereyim diyor, öbür paraları işlediği gibi işlesin zaten konuşmuşsunuz önceden, onu yapalım mı ciddi bir miktarı o şekilde halledebiliriz" ifadesinden hareketle 17 Aralık günü dakika dakika adları geçen kişilerin nerede oldukları baz istasyon kayıtları verilerinden saptanabileceğinden baz istasyon kayıtları verilerini kamuoyunu açıklanacak mıdır?
6-İddia edilen konuşmada yer alan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'a "Sümeyye'yi gönderiyorum, abinle, amcanla, eniştenle konuş bir  araya gelin evdekileri sıfırlayın" sözlerinden hareketle Sümeyye Erdoğan’ın 17 Aralık 2013 tarihinde nerede olduğu baz istasyon kayıtları verilerinden saptanabileceğinden baz istasyonlarının kayıtlı verileri açıklanacak mıdır?
7-Bilal Erdoğan'ın "Sümeyye geldi" dediği saatte Sümeyye Erdoğan'ın telefon sinyalindeki konum bilgisi ile o saatte Sümeyye Erdoğan'ın nerede olduğu açıklanacak mıdır?
8-Sümeyye Erdoğan'ın İstanbul'a varışına ilişkin havaalanı ve mobese kameraları görüntüleri kayıtları kamuoyuna açıklanacak mıdır?

    Cumartesi, 08 Mart 2014 11:50

Bağlantılı Konular