Kemal Kılıçdaroğlu, Dünya Kadınlar Günü'nde kadınlara söz verdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yaşamını yitiren Gezi eylemcilerinin annelerini, Uludere ve Reyhanlı'nın kadınlarını, açlıktan ölen Kübra bebek , soğuktan donan Ayaz bebek ve cesedi çuval içinde babasının sırtında taşınan Muharrem'in annesini yılın kadını ilan etti.


Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, kadın ile erkeği eşit görmeyen, Irak'taki Müslüman kadınların ırzına geçen işgalci askerlere başarılar dileyen Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınlar günü kutlamalarından uzak durmasını ve Gezi’de yiğit evlatlarını yitiren ama acılarını yüreklerine gömerek "Emri ben verdim" diyen Recep Tayyip Erdoğan'dan hesap sormak için ön saflarda mücadele eden analarla,evlatları eşleri kardeşleri katledilen Uludereli Reyhanlılı kadınları, açlıktan ölen Kübra, soğuktan donan Ayaz ve cesedi babasının sırtında çuval içinde taşınan Muharrem bebeğin anası ile bugüne kadar ağlattığı , zulmettiği tüm analardan özür dilemeye çağırdı.

Kadınlar Günü nedeniyle bir açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu Kadınlar Günü'nde söz veriyorum. Halkın iktidarının kurucusu olacak kadınlar gelecek kadınlar günlerinde evlat acısı yaşamayacaklar. Dün olduğu gibi bugün de yarın da CHP'yi hep yanlarında bulacaklar." dedi.

    Cumartesi, 08 Mart 2014 11:42

Bağlantılı Konular