Aylin Nazlıaka, Adana'da "Temsilde Kadın"ı anlattı

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Adana Barosu'nun düzenlediği 'Temsilde Kadın' paneline katıldı. CHP Adana Kadın Kollarının da yer aldığı panelde Aylin Nazlıaka, "AKP dönemi, toplumsal cinsiyet eşitliği açısından Cumhuriyet tarihinin en kötü dönemidir" dedi.


Aylin Nazlıaka, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin Türkiye’nin en önemli problemlerinden biri olduğunu vurgulayarak, "Türkiye'de kadınlar sistematik olarak eşitziliğe ve adaletsizliğe maruz kalmaktadır. Toplumsal cinsiyet rolleri kadının birey ve yurttaş olarak tanımlanmasının önündeki önemli bir engeldir." diye konuştu.

Ankara Milletvekili Milletvekili Aylin Nazlıaka, konuşmasını şu sözlerle tamamladı; "Yoksulluk ve yolsuzluk en çok kadını etkilemektedir. Ayrımcı ve muhafazakar politikaların bedelini kadınlar ödemektedir. Kadınlar eğitim ve çalışma hayatından geride bırakılarak, karar mekanizmalarında yer almaları engellenerek dilsizleştiriliyorlar. Ama kadınların ne kadar mücadeleci oldukları da unutuluyor. Direne direne haklarımızı alacağız."

Panele Eski Bakan ve Milletvekili İmren Aykut ve BDP Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Pınar Akdemir de katıldı.

    Cuma, 07 Mart 2014 17:27

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica