Şafak Pavey: "Hükümet yerde gezen karıncayı kontrol etme çılgınlığına kapılmış durumda"

Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey, Bartın'da gazetecilere yaptığı açıklamada, 17 Aralık operasyonu ve ses kayıtlarına ilişkin sürecin 30 Mart yerel seçimlerine nasıl yansıyacağını öngörmenin zor olduğunu söyledi.

Hükumetin şimdiye kadar görülmemiş şekilde ülkeyi çamur deryasına batırdığını söyleyen Şafak Pavey, "Türkiye, böyle bir yolsuzluğu bu hükümetle ilk defa gördü. Ayrıca sadece bu yolsuzluğu görmekle kalmadı, bu kadar ağır yolsuzluk iddiasının karşısında gösterilen inanılmaz pervasızlığı ve sonu gelmeyen pişkinliği gördü" diye konuştu.

Şafak Pavey, ahlaki değerlerde çöküş yaşandığını düşündüğünü belirterek, şunları dile getirdi:
"Normalde beklenen, ahlaki olarak utanılması, yargı yolunun açılmasıdır. Tamamen bunun aklanması için elden gelen her şeyi açmak, medyayı rahat bırakmak, ‘Alo Fatih’ten’ vazgeçmektir. Hükumetin tamamen medyayı, hukuku, insanları, kamuyu, havada uçan kuşu, yerde gezen karıncayı kontrol etme çılgınlığına kapıldığını düşünüyorum.  Bu kadar büyük yolsuzluğun karşısında penceresi olmayan evde soğukta ölen Ayaz bebeği düşünüyorum."

Şafak Pavey, Bartın Belediye Başkan adayı Rıza Yalçınkaya'nın iki dönem milletvekilliği yaptığını, Meclis'te yakın arkadaşı olduğunu ifade ederek, Bartınlıların adaylarına sahip çıkacağına inandığını kaydetti.

    Perşembe, 06 Mart 2014 13:13

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica