Bülent Kuşoğlu, Ankara'da kirli bir seçim döneminin başladığını söyledi

Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş için, "Gökçek'in iddia ettiği gibi değil, sağ-sol değil, bütün dürüst, demokrat ve vatansever seçmenin, vatandaşlarımızın adayıdır" dedi.


Bülent Kuşoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, seçimlerin adil ve tarafsız bir şekilde yürümesinde devlet kadar siyasi partilerin ve adayların da sorumlulukları bulunduğunu ifade etti.

Yeniden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan, mevcut Belediye Başkanı Melih Gökçek’in katıldığı bir televizyon programındaki açıklamalarına değinen Bülent Kuşoğlu, "Sürekli olarak bazı sıkıntılardan bahsediyor. Bunların aslında savcılar tarafından bir suç duyurusu olarak alınması lazım. Savcıların gerekenleri yapması gerekir diye düşünüyoruz" dedi. Bülent Gökçek'in seçimleri provoke etmek için elinden geleni yaptığını iddia eden Bülent Kuşoğlu, kampanya sürecindeki bütün etkinliklere belediye çalışanlarının götürüldüğünü ileri sürdü. Bülent Kuşoğlu, bunlarla ilgili ellerinde yazışmalar bulunduğunu da iddia etti.

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın, seçim çalışmalarını koordine eden ekipte yer aldığını ifade eden Bülent Kuşoğlu, gittikleri her yerde kendilerini ve taraftarlarını provoke eden afişler bulunduğunu söyledi.

Bayrak ve afiş asan partililerinin ikinci defa saldırıya uğradığını ve geçen akşam 4 partilinin yaralanarak, hastanelik olduğunu belirten Kuşoğlu, sürekli bu tür saldırılara maruz kaldıklarını söyledi. Bülent Kuşoğlu, Ankara'da, CHP adına, altında CHP logosu bulunan afişler bastırılarak asıldığını belirterek, "Sanki bunlar CHP'nin afişleri, sloganları gibi. Mümkün olduğunca Mansur Yavaş ve CHP'nin oylarının azalmasına gayret ediliyor" dedi.

Gökçek'in ulusal televizyonlar ve gazetelerdeki kampanyalarını anımsatan Bülent Kuşoğlu, yaptıkları araştırmaya göre bunların tarife bedelinin 150 milyon lirayı geçtiğini, en fazla alınan indirimle de 8-10 milyon lira arasında bir bedele gelmesi gerektiğini öne sürdü. Bülent Kuşoğlu, "Bu para belediyenin mi yoksa Gökçek'in kendi bütçesinden mi? Bunları bilmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Bülent Kuşoğlu, anket çalışmalarına da değinerek, "Belediyeden ihale alan bir firma vasıtasıyla sürekli kamuoyu yanıltılıyor. Hiçbir şekilde alana inmeden, masa başında hazırlanmış kamuoyu yoklamalarıyla kendisini önde göstermeye çalışıyor" dedi.

Ankara'da kirli bir seçim dönemi başladığını, bunun baş sorumlusunun da Melih Gökçek olduğunu ileri süren Bülent Kuşoğlu, ne olursa olsun Mansur Yavaş'ın Ankaralıların oyunu alarak bu seçimi kazanacağını ifade etti.

Bülent Kuşoğlu ayrıca haberleri olmadan basılan ve asılan "Solun tek adresi Mansur Yavaş" afişiyle de ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını belirterek, "Sayın Mansur Yavaş, Gökçek'in iddia ettiği gibi değil, sağ-sol değil, bütün dürüst, demokrat ve vatansever seçmenin, vatandaşlarımızın adayıdır" şeklinde konuştu.

Eski bakanlara ilişkin Meclis'e gelen fezlekelerle ilgili bir soru üzerine Bülent Kuşoğlu, "Fezlekelerin geldiğini ama kayda alınmadığını biliyoruz. Meclis Başkanı'nın demokrasinin gereğini yerine getirmesi lazım. Şimdiye kadar zaten bu fezlekelerle ilgili işlemin çoktan yapılması lazımdı. Onun için Meclis alelacele tatile sokulmuş, onu anlıyoruz. Aslında MİT Yasa Teklifi'nin seçim sonrasına bırakılması bir bahaneymiş. Bu sadece bir oyunmuş, bu fezlekelerin gizlenmesi sağlanmaya çalışılmış"  dedi.

    Çarşamba, 05 Mart 2014 15:40

Bağlantılı Konular