Kemal Kılıçdaroğlu: "30 Mart halkın iktidarını kuracağımız bir tarih olsun"

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükçekmece seçim irtibat bürosunun önünde vatandaşlara seslenirken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete yönelik eleştirilerde bulundu.


"30 Mart kardeşliğimizin, barışımızın, kadın-erkek eşitliğini yeniden haykıracağımız, haramilerin iktidarına son verip, halkın iktidarını kuracağımız bir tarih olsun" diyen Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Halk, 'madem bunlar yolsuzlukla, yoksullukla, yasaklarla mücadele edeceğiz diyor, oyumuzu verelim' dedi. Verdiler oylarını. Sonra çıktı birisi dedi ki; 'Şimdi benim ustalık dönemim başlıyor' Biz de dedik ki; 'Herhalde güzel şeyler yapacak.' Meğer adamın ustalığı hırsızlıkmış, ne bilelim böyle ustalık olduğunu. Türkiye, halk, demokrasi, özgürlükler bu yükü çekemez. Türkiye Cumhuriyeti'ni, onurlu bir devleti, şaibeli bir kişi yönetemez. Artık koltuktan izzet-i ikbal ile çekilmesi lazım. Çekilmediği takdirde, demokrasi, özgürlükler adına kul hakkı yiyenlere hesap sormak için, bunun için mücadele adına hep beraber ayın 30′unda sandığa gideceğiz ve haramilerin iktidarını alaşağı edeceğiz.
Adana'da birisi 'hırsız var' diye bir pankart açmış. Hemen bu başçalanın korumaları gidip onun ağzını kapatmışlar, dayak atmışlar. Merak ediyorum, 'hırsız var' deyince, o niye alınıyor? Çünkü 'hırsız' deyince onun adı akla geliyor, vatandaş da öyle biliyor. Artık adı, unvanı hırsıza çıkmış birisi Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetemez."

Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'un her sorununu çözeceklerini belirterek, "Biz, 'çalışa çalışa kazanacağız' diyoruz, onlar 'soya soya kazanacağız' diyorlar. Biz, alın terine, insanımıza, çocuklarımıza değer veriyoruz, herkesin işi gücü olsun istiyoruz"
dedi.

Yolsuzluktan, yoksulluktan, yasaklardan ülkeyi arındıracağız
Beylikdüzü Adnan Kahveci Bulvarı'nda da halka seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, "İstanbullu'nun hayatının yarısı trafikte geçiyor. Ulaşım sorunu çözülmedi. Yeni bir belediye başkanı gelecek, İstanbul'un sorunlarına sahip çıkacak" dedi.
Kemal Kılıçdaroğlu, alın teriyle çalışacaklarını dile getirerek, kimsenin hakkına göz dikmeyeceklerini, her zaman "helal ekmek" dediklerini söyledi.
Atanamayan öğretmen kalmayacağının altını çizen Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz, 'eğer bir kişi işsizse, onun çocuğu işe başlayana kadar, benim çocuğum iş başı yapmayacak' diyoruz" ifadesini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, başı açık ya da kapalı, bütün kadınların başının üzerinde yeri olduğunu ifade ederek, el ele, omuz omuza güzel Türkiye'yi inşa etmek için çalışacaklarını, yolsuzluktan, yoksulluktan, yasaklardan ülkeyi arındıracaklarını sözlerine ekledi.

    Çarşamba, 05 Mart 2014 10:10

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica