Kemal Kılıçdaroğlu sordu: "Bakan evlatları mı? Vatan evlatları mı? Vatan evlatlarına oy vereceğiz"

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Küçükçekmece İlçe Başkanlığı ziyareti sırasında vatandaşlara hitap etti.


Artık değişimin zamanının geldiğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Bu ülkenin insanlarının vicdanına sesleniyorum. Bir tarafta bakan evlatları var, yatak odalarında kasalar çıkan. Öbür tarafta bu milletin evlatları var. Şimdi soruyorum; Bakan evlatları mı ? Vatan evlatları mı? Vatan evlatlarına oy vereceğiz. Vatanını, ülkesini, insanını seven, herkesi kardeş bilen, hiç kimseyi ötekileştirmeyen, siyaseti doğruluk üzerine inşa eden vatan evlatlarına oy verecek misiniz? Türkiye’nin herhangi bir yerinde Anavatan Partili, Doğruyol Partili, Demokrat Partili, hangi partiden olursa olsun, gücümüzü artık birleştirmekten yanayız. Demokrasiden, özgürlükten, temiz siyasetten yana tavır alacağız. Bunun için adresimiz belli: Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi Cumhuriyet Halk Partisi."

Kemal Kılıçdaroğlu, "Yalancıdan başbakan olmaz" diyerek, "Bir şey daha öğrendik yalnız. Yalancıdan başbakan olmaz, hırsızdan başbakan olmaz. Bu ülkede tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak için, kul hakkını korumak için, barışın, hukukun gelmesini sağlamak için, beraberce kardeşçe yaşamak için tek adres var. O adresin adı Cumhuriyet Halk Partisidir" ifadelerini kullandı.

Şaibeli bir kişinin Türkiye Cumhuriyeti tarihinde başbakanlık koltuğuna oturmadığını dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu, "İlk kez şaibeli olan, kendi ağzıyla şaibesini ifşa eden bir kişi artık o koltukta oturamaz. O koltuk, namuslu insanların oturduğu koltuktur, temiz siyaset için mücadele edenlerin oturduğu koltuktur. O koltukta kul hakkı yiyenler oturamazlar. O kişi orada oturduğu sürece ona başbakan demeyeceğiz biz" diye konuştu.

    Çarşamba, 05 Mart 2014 10:00

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica