Kemal Kılıçdaroğlu'ndan suikast iddiası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tekirdağ'da halka seslendi. Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında "Erdoğan'a  ayağına bir şeyler de yapabilirler. Her türlü provokasyonu yapabilirler" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu Tekirdağ'da konuştu. İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

"Köşeyi döndü yine mağdur edebiyatı yaptı. Bu kişi yırtık ayakkabı ile siyasete girdi şimdi en zengin başbakanlarından birisi. Siz istiyorsanız ben hesabını soracağım. Trakya'dayız. Kapıkule çok yakın. Oradan kaçacak gibi gözüküyor. Nereye kaçarsa kaçsın Türkiye'ye getirip hesabını soracağım."

"Bu adam 17 Aralık 2013'te bir olayla karşılaştı. Yüzlerindeki maskeyi indirdiler bu kadroyu ortaya çıkarttılar. Bizim hırsız dediğimiz adam bir kişi. Devleti soyan bir kişi. Adına baş yalan diyoruz."

"Böyle hırsızlığı Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görmedik. Diyor ki efendim diyor bunlar montaj diyor. kendi sesinden...Amerikalılar için yandaş grubu var. Amerikalılar da montaj olduğunu söylediler. Bu firmalar amma da yalancısınız dediler. Sanıyorlar ki herkesi kandıracaklar. İlk kez Türkiye Cumhuriyeti tarihinde halkına yalan söyleyen Başbakan'la karşı karşıyayız."

"Bundan sonra kimse onun adına soru önergesi vermeyecek, kimse 'Başbakan' demeyecek. Bu adam nasıl milletin yüzüne bakıyor? O nedenle öğretmenlere seslendim. Onu yetiştiren öğretmenlere seslendim. Hangi partiden olursa olsun adı hırsızlığa, yolsuzluğa karışan kişinin başbakanlık koltuğuna oturmasını içine sindiremiyorum."

"Tüm sülale malı götümekle meşguller. Aile boyu yolsuzluk tarihimizde ilk kez gerçekleşmiş oldu. Bunlar ne diye hükümet oldular. Yolsuzlukları engelleyeceğiz dediler, yoksulluğu engelleyeceğiz dediler, yasakları engelleyeceğiz dediler millet oy verdi. Verilen her oya saygı duyarım. Şunu söylüyorum. Ak Parti'ye oy veren yurttaşlarım bu iktidar sizi kandırdı. Bunlar sizi zengin edeceğiz dediler kendileri zengin oldular. Size din iman edebiyatı yaptılar."

"Hangi yasağı getirirseniz getirin, CHP bütün yolsuzluklarınızı halka anlatacak. Bu hükümetin dört bakanı, adı yolsuzluklara bulaşan dört bakanı kendilerine güveniyorsa 'Sonuna kadar gideceğiz' derdi. 'Hırsızlık babadan oğla geçer' diyordu. Şimdi dört bakan İstanbul'da havaalanında baş çalanla otobüsün üstüne çıktılar, ellerini kaldırdılar milletle alay eder gibi. Sonra toplumun baskısına dayanamayıp istifa ettiler. Bunlardan birisi, 'İstifa edeceksem önce sen istifa et' dedi. Kim bu adam AKP'nin bakanı. Beraber götürdüler. Şimdi ses kayıtları sahte diyorlar. Yahu bırak ses kayıtlarını senin bakanın söylüyor. Ben sana bundan sonra nasıl başbakan derim. Senin adın artık baş çalan."

"Siyasete girdiğim gün mal varlığımı internet siteme koydum. Herkesin geliri olsun isterim. 1971 yılından bu yana Recep Tayyip Erdoğan'ın aldığı aylığın en az iki katını aldım. Benim mal varlığım meydanda. Alın teri ile kazanılmış. Onun parası evde. Soruyorum, bu milleti soyarken hiç vicdanın sızlamadı mı senin? Hadi seni anladık çocuklarının günahı ne? Bu hükümete oy verecek misiniz? Ayın 30'unda sandığa gideceğiz, elimizi vicdanımıza koyacağız. Yeni bir Türkiye'nin önün açacaksınız. AKP'ye hırsız demeyeceğiz orada düzgün insanlar da var. Başçalan bir kişi."


Suikast ayağına bir şeyler yapabilirler
"Erdoğan'a suikast ayağına bir şeyler de yapabilirler. Hatırlıyorsunuz değil mi, geçen Tokat'a gittiğinde, arabasına iki kişi silahla... Yalan doğru. Her türlü provokasyonu yapabilirler. Hepimiz sandığa sahip çıkacağız."

Haber: Gerçek Gündem

    Salı, 04 Mart 2014 14:56

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica