Kemal Kılıçdaroğlu Başbakan ile ilgili soruları yanıtladı

Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne'den  ayrılmadan önce bir gazetecinin "Recep Tayyip Erdoğan ile Sadullah Ergin arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtları hakkında neler söyleyeceksiniz?" sorusunu yanıtladı.

Soru üzerine Kemal Kılıçdaroğlu şu cevabı verdi;
"Bu sabah izleme fırsatı buldum. Emin olun dehşete kapıldım. Nasıl olur da bir ülkenin Başbakanı bir iş adamını mahkum ettirmek için özel çaba harcar. Bu açıkça bize demokrasinin olmadığını gösteriyor. Daha önce kendisi itiraf etmişti zaten. 'Yasama ve yargı benim için ayak bağı' demişti. Böyle anlaşılıyor ki, kendi diktasını egemen kılmak için her alana müdahale ediyor. İnsanları mahkum ettirmek için özel çaba harcıyor. Daha üzücü olanı direnmesi gereken bir Adalet Bakanı'nın 'emredersiniz' diye bir tavır takınmış olması. Bu da şimdi Hatay'da büyükşehir belediye başkan adayı. Milletin yüzüne nasıl bakacaklar bunlar, merak ediyorum. Hırsızlıkları ayyuka çıktı. Yolsuzlukları ayyuka çıktı. Şimdi yargıya müdahaleleri de ayyuka çıktı. Ve bu adam şimdi meydan meydan dolaşacak, 'bana oy verin diyecek'. Senin hırsızlığına bu millet niye oy versin? Mahkemelere müdahale ediyorsun millet sana niye oy versin? Sen düne kadar adalet, adalet, adalet diye bağırıyordun. Nasıl olur da adalete doğrudan müdahale edersin. Artık bütün dünya Türkiye’de bir dikta rejimi olduğunu biliyor. Diktatörler yalancıdır, doğruları söylemezler. Belli kişileri düşman görürler ve onları mahkum etmek için özel çaba harcarlar. Bu kaset onun somut bir örneğidir."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile Tekirdağ mitingine katılmak üzere Edirne’den ayrıldı.

    Salı, 04 Mart 2014 12:04

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica