Yakup Akkaya: "İhtiraslarına yenik düşmüş bir diktatörün demokrasiyi katledişini görüyoruz"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Datça Belediye Başkanı ve CHP Datça Belediye Başkanı adayı Şener Tokcan'ın düzenlediği Muğla /Datça CHP Seçim Bürosu Açılış Töreni'ne katılarak gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında, 17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk operasyona değinen Yakup Akkaya, hükümetin yolsuzlukların üstünü örtmek için çabaladığını,demokrasi ve hukukun ayaklar altına alındığını söyledi.
Aralarında Bakan çocuklarının ve Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlunun da olduğu yolsuzluk ve rüşvet skandalından sonra hükümetin meşruiyetini kaybettiğine değinen Yakup Akkaya: "Hükümetin meşruiyetinin sona erdiği, hukuksuzluğun, talanın yolsuzluğun devletin her tarafına yayıldığı ve ihtiraslarına yenik düşmüş diktatörün demokrasiyi katledişini görüyoruz." diyerek, durumun vahim olduğunu iddia etti.

30 Mart yerel seçimlerinin bir fırsat olduğunu anlatan Yakup Akkaya: "Bu düzen bozulmuştur, bu düzen yolsuzluğun talanın hüküm sürdüğü, iş adamı, bakan, siyasi iktidar üçgeninin harami saltanatıdır. Bu düzeni değiştirmek gerekmektedir. 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimler bunun için bir fırsattır, bir zorunluluktur." dedi.

Halkın yoğun katılımıyla gerçekleşen açılışa Yakup Akkaya'nın yanısıra Datça Belediye Başkanı ve CHP Datça Belediye Başkanı adayı Şener Tokcan, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, CHP 22. dönem Milletvekili Cumhur Yaka, CHP Datça İlçe Başkanı Mustafa Öztürk, CHP Encümen üyesi İnci Bilgin, CHP Datça Kadın Kolları Başkanı Fatma Tatlı. CHP Datça Kent Konseyi Başkanı Nazmiye Halvaşi, Semra Köse, Ali Bahçetepe, Datça İşçi Partisi Belediye Başkan Adayı Şefik Çakmak, yerel ve ulusal basından gazeteciler, partililer ve CHP’ye gönül vermiş Datça'lılar katıldı.

    Pazar, 02 Mart 2014 12:40

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica