"Bu internete düşen ses kayıtlarının gizliliği diye bir şey olmaz"

Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Ümraniye 2-B Hak Sahipleri Platormu Temsilcisi Özgen Turan ve beraberindekileri kabul etti.


Ziyaretçilerin sorunlarını dinleyen Akif Hamzaçebi, Ümraniye'nin 2-B sorunun çözülemediğini ifade ederek, "Ümraniye maalesef 2-B konusunda mutlu sona ulaşmamıştır" diye konuştu. Bunun sebebinin fiyatların ve bedellerin vatandaşların alım gücünün üzerinde olması olduğunu belirten Akif Hamzaçebi, CHP olarak bu sorunların çözümü noktasında verdikleri çok sayıda yasa değişikliği teklifi bulunduğunu söyledi.

Bu tekliflere değinen Akif Hamzaçebi, "Biz vatandaşın bütçesine uygun bir bedelle bu arazilerin vatandaşlarımıza devredilmesini talep ediyoruz. CHP olarak görüşümüz budur. Ümraniye'deki 2-B sorununu biz çözeceğiz. Size buradan söz veriyorum; bu tapuları size vermek inşallah bize, bizim belediyemize kısmet olacak" diye konuştu.

Ümraniye 2-B Hak Sahipleri Platformu Temsilcisi Özgen Turan da Ümraniye bölgesinre 2-B Yasası’nın, talepleri doğrultusunda değiştirilmesi için bir imza kampanyası başlattıklarını söyledi.
Özgen Turan, bu kampanya çerçevesinde toplanan 2 bin 500 imzayı Akif Hamzaçebi'ye sundu.
Akif Hamzaçebi de imzaları TBMM Başkanlığı’na ileteceklerini söyledi.

"Bu kayıtlar Grup Toplantısı'nda Genel Başkanımız tarafından kamuoyuyla paylaşılacak"
Hamzaçebi, bir gazetecinin, "İnternete düşen ses kayıtları var. O ses kayıtları yasal bir dinleme sonucu mu? Size ulaşan bilgiler ne yönde?" sorusu üzerine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu konuya ilişkin geniş değerlendirmeyi saat 13.30′daki Grup Toplantısı'nda yapacağını söyledi.
Akif Hamzaçebi, konuya ilişkin başka bir soru üzerine, "Bu kayıtlar bugün Grup Toplantısı’nda Genel Başkanımız tarafından kamuoyuyla paylaşılacaktır" dedi.

"Dün yayınlanan ses kaydı mı" sorusuna Akif Hamzaçebi, "Evet" karşılığını verdi.
"Daha önce yayınlanan ses kayıtlarıyla ilgili bazı gazeteci arkadaşlarımız hakkında gizliliği ihlalden dolayı soruşturma başlatıldı. Bu ses kayıtlarında da aynı durum söz konusu mu?"sorusuna Akif Hamzaçebi, şu yanıtı verdi:
"Bu internete düşen ses kayıtlarının gizliliği diye bir şey olmaz. Eğer gizliliği ihlal eden biri varsa o kayıtları internete koyanlardır. İnternete koyulduktan sonra, kamuoyuna mal olduktan sonra bütün toplumun, bütün dünyanın bilgisine girdikten sonra bu kayıtları paylaşmak, toplumla paylaşmak hiçbir şekilde gizliliği ihlal değildir. Gazetecilere yönelik olarak bu konuda yapılan soruşturma tamamen bu rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının buna ilişkin delillerin karartılmasını sağlamaya yöneliktir. Tam anlamıyla bir baskıdır. Böyle bir şey olmaz."

    Salı, 25 Şubat 2014 13:24

Bağlantılı Konular