"Artık Alo Fatih denmeden sansürlüyorlar"

A.A.'nın Gürsel Tekin'in Ankara'da genel arama kararı çıkmasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamayı sansürlemesi üzerine, CHP internet sitesinde uygulanan bu sansürü kınayan bir yazı yayınladı.

"A.A. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in "Faşizan" tanımlamasını sansürledi ve abonelerine eksik haber geçti, böylece halkın haber alma gerçekleri öğrenme hakkı ile meslek ilkelerini çiğnedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin yazılı bir açıklama yaparak  yaşanan süreci, "AKP’nin kara, hukuksuz ve faşizan dönemi" diye tanımlamış, Ankara’da 6 ilçe için 15 gün süreyle alınan genel arama kararını, "İşte olağanüstü hal bu, sıkıyönetim uygulaması bu" diye değerlendirmişti.
Anadolu Ajansı Gürsel Tekin’in yazılı açıklamasın haberleştirirken faşizan tanımlamasını sansürledi, attı ve abonelerine, kamuoyuna , "CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Ankara’da 6 ilçe için 15 gün süreyle alınan genel arama kararı, AKP’nin kara ve hukuksuz döneminin kararıdır" diye duyurdu.
Göz göre göre yapılan bu sansürü,  "A.A. çağ atladı, artık Alo Fatih denmeden sansür yapıyorlar" diye değerlendiriyor ve kınıyoruz."

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 20 Şubat 2014 17:21

Bağlantılı Konular