"Turizmin baltalanmasına seyirci kalınmamalıdır"

Antalya Milletvekili Gürkut Acar, turizm sektörünün siyaset üstü tutulması gerektiğini belirterek, "CHP'li belediyeleri çalışamaz hale getirmek için turizmin baltalanmasına seyirci kalınmamalıdır" dedi.

Gürkut Acar, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, AKP iktidarının CHP’li belediyelere çifte standart uyguladığını, bunun turizm kenti olan Antalya’yı olumsuz etkilediğini söyledi.

"AKP iktidarı CHP’li belediyelere muhalefet etmek için Türk turizmine ve Antalya halkına zarar vermektedir" diyen Gürkut Acar, Ankara ve İstanbul'da rantı yüksek arazilerin belediyelere devredildiğini, CHP'li belediyelere ise sadece müfettiş ve savcı göndermekle yetinildiğini söyledi.

Antalya'nın önemli turizm merkezlerinden olan Konyaaltı sahiline Hazine'nin malı olduğu gerekçesiyle belediyelerin girmesine izin verilmediğini ve buranın hizmet alamadığını kaydeden Gürkut  Acar, şöyle konuştu:

"Turizm konusu siyaset üstü tutulması gereken bir konudur. CHP'li belediyeleri çalışamaz hale getirmek için turizmin baltalanmasına seyirci kalınmamalıdır. Konyaaltı sahilinin hizmet alabilmesi için Konyaaltı Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin AKP'ye geçmesi mi beklenmektedir? Bu nafile bir bekleyiştir. Menderes Türe'’in büyükşehir belediye başkanı olma şansı ve ihtimali yoktur."

Gürkut Acar, bir an önce Konyaaltı sahilinin belediyelere devredilmesi ve turizm sezonu öncesi gerekli hazırlıkların yapılması çağrısında da bulundu.

    Perşembe, 20 Şubat 2014 15:59

Bağlantılı Konular