"Bu seçim, ayakkabı kutusunu savunanlar ile namuslu vatandaşların yarışıdır"

Grup Başkanvekili Muharrem İnce, CHP Yeşiltepe Mahallesi'ndeki seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, bu topraklara kimilerinin Rumeli'den, kimilerinin Kafkasya'dan, kimilerini Hicaz'dan geldiğini, kimilerinin Çerkez, Tatar, Laz, Arnavut, Boşnak, Arap, Alevi, Sünni, Şafi olduğunu, herkesin etkin kökeni ve kimliğiyle gurur duyduğunu kaydetti.

Herkesin Türk milletinin bir parçası olduğunu vurgulayan Muharrem İnce, "Seçim meydanlarında halkı etnik olarak bölmek, mezhep olarak bölmek hiç kimsenin işi olmadı. Demirel bunu yapmadı, Ecevit, Özal, Mesut Yılmaz, Tansu Çiller, Erbakan, hiç kimse seçim meydanlarında etnik ve mezhepsel tartışmalar yapmadı. Bir tek bunu yapan Recep Tayyip Erdoğan'dır. 'Milli irade, milli irade' diye tutturdu. Meclis televizyonunu kapatıp, Meclis’te muhalefetin sesini kesmek, milli irade hırsızlığı değil midir? Barajı yüzde 10'da tutmak milli irade hırsızlığı değil midir? 'Alo Fatih, alt yazıyı, başlığı değiştir' demek milli irade hırsızlığı değil midir? Kendi seçtiğin milletvekiline 'tuzluk' demek milli irade hırsızlığı değil midir? İnterneti yasaklamak, milletin öğrenme hakkını engellemek milli irade hırsızlığı değil midir? 60 yıldır devam eden yalanının yeni parçasını yapıyorlar"

"Başörtülüsü de başörtüsüzü de benim bacım"
Muharrem İnce, 60 yıldır "Bu CHP var ya, İsmet Paşa, var ya, tek parti döneminde camilere saman doldurdu" denildiğini öne sürerek, şunları söyledi:
"Bu doğru ancak nasıl doğru? 1939′da İkinci Dünya Savaşı başlayınca, Alman orduları Avrupa'yı yakıp, yıkıyor. Türk sınırına dayanıyor. İsmet Paşa, Trakya'yı insandan boşaltıyor. Camilere saman dolduruyor doğru, samanların içine silah saklıyorlar. Almanlar saldırırsa, Türkiye’yi savunmak için yapıyorlar. Bugün olsa ben de aynısını yaparım. Bu yalancılar, sadece saman doldurduğunu anlatıyorlar. Silahları anlatmıyor. 2013 yılında yeni versiyonu başladı neymiş o, 'camide bira içtiler'. İmam, 'ben din adamıyım, yalan söyleyemem. Ben görmedim' diyor. İmamı, üç kez sürgün ettiler, 8 saat terörle mücadelede sorguladılar. Bir kadın, çıktı dedi ki, '70, 80 kişi belden yukarısı çıplak, elleri deri eldivenli, benim çocuğumla birlikte bana saldırdılar, üzerime işediler' Başbakan çıktı, meydanlara dedi ki; 'benim başörtülü bacıma' dedi. Nereden senin başörtülü bacın oluyor? Başörtülüsü de başörtüsüzü de benim bacım. Başörtülüler, senin tapulu bacın mı? Yine burada yalan söyledi. En son görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde böyle bir olay olmadığı, Başbakan’ın milleti kamplaştırmak için, milleti bölmek için yalan söylediği ortaya çıktı."

"Şimdi, 2014′te bu seçimi kim belirleyecek? Bu seçim, ayakkabı kutusunu savunanlar ile namuslu vatandaşların yarışı olacak" diyen  Muharrem İnce, şöyle devam etti:

"Bu seçim, AKP-CHP yarışı değildir. Bunu böyle bilelim. AKP’ye oy vermiş yurttaşlarımıza söylüyorum. Siz, bu oyunun parçası değilsiniz. Bir mutlu azınlık var. Tepede, mahdumlar, Başbakan çocukları, bakan çocukları var. Bunlara tepede bu memleketi soyuyorlar. Bu çalınan paralar, buradaki garibanın, işsizin, çiftçinin, emeklinin, atanamayan öğretmenin, çocuğuna çeyiz alamayan kadının, askerdeki oğluna para gönderemeyen, gece yatağa aç yatan babaların parasıdır."

Akşam ezanı okunduğu sırada konuşmayı bırakan Muharrem İnce, ezanın ardından "Akşam ezanı neden hızlı okunur biliyor musunuz? Bizim inancımıza göre kıyamet, akşam ezanında kopacağı için çabuk, hızlı okunur. Bu inancımızın gereği. Asıl, seçimin kıyameti, 30 Mart’ta kopacak. Bu, ikinci kıyamet" dedi.

Açılışa, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Eskişehir Milletvekili ve Odunpazarı Belediye Başkan adayı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve partililer katıldı.

    Perşembe, 20 Şubat 2014 10:26

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica