"Bu işin sonu diktatörlüğe doğru gitmektedir."

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, emniyette görevden almaları eleştirerek "28 Şubat'ta mağdur olduğunu söyleyenler, iktidara gelenler, bugün 28 Şubat'ta yapılanların çok daha fazlasını yapmaya devam ediyorlar" dedi.


En son 27 il emniyet müdürünün merkeze çekildiğini ifade eden Ören, geçmişte de teşkilatta yer değişiklikleri yapıldığını, ancak bu kadar çok personelin merkeze çekilmesinin hiç yaşanmadığını söyledi.

Böyle bir tasarrufun ancak fişleme sonucunda yapılabileceğini ileri süren Ören, "Bugün ortaya çıkan durumda Adalet ve Kalkınma Partisi'nin dışında kim varsa fişlenmesi devam etmektedir. Türkiye'de müthiş bir fişleme devam ediyor. AKP’nin karşısında kim varsa, 28 Şubat'ta mağdur olduğunu söyleyenler, iktidara gelenler, bugün 28 Şubat'ta yapılanların çok daha fazlasını yapmaya devam ediyorlar" diye konuştu.

Aynı uygulamanın Mussolini ve Hitler döneminde gerçekleştiğini söyleyen Ören, ancak bu liderlerin dünyaya barış değil savaş verdiğine işaret etti.

AKP'nin uygulamaları nedeniyle bütün dünyada yalnızlaştığını ve panik halinde olduğunu savunan  Hasan Ören,"Bu işin sonu diktatörlüğe doğru gitmektedir. Bunun bir an önce durdurulması gereklidir" dedi.

    Cumartesi, 15 Şubat 2014 14:11

Bağlantılı Konular